Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

100 lat w służbie

Na co dzień bezinteresownie ratują życie i dobytek ludzi. Jednak przychodzi taki czas kiedy ubierają galowy mundur - taką okazją był jubileusz powstania jednostki. Strażacy – ochotnicy z Pierśćca obchodzą 100 – lecie działalności OSP.

W 1910 roku Jerzy Tomanek i Jan Gawłowski założyli OSP w Pierśćcu. Na początku starczała jednostce sikawka dworska. Dziś OSP w Pierśćcu posiada m.in. dwa średnie samochody gaśnicze, pompy, agregat do oddymiania i sukcesywnie remontowaną strażnicę. Mimo tego, że przez ubiegły wiek wiele się zmieniło, jedno jest niezmienne od lat. Ochotnicza Straż Pożarna skupia tych, którzy bezinteresownie bez względu na porę są gotowi nieść pomoc innym. Dziś w OSP w Pierśćcu działa 42 druhów czynnych, 14 wspierających i trzech honorowych. Jednostka skupia też Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Ostatnim sprawdzianem dla Ochotniczych Straży Pożarnych była powódź. Wtedy strażacy sprawdzili się na szóstkę z plusem.

- Dziękuję, za wasza bezinteresowność i działalność. O potrzebie Ochotniczych Straży Pożarnych mogliśmy się przekonać podczas ostatniej powodzi. Wasza działalność jest nieoceniona. Pomagaliście wtedy nie tylko w Pierśćcu, ale i w całej gminie. Te 100 lat to również dowód na przekazywanie wspaniałej tradycji i postawy z pokolenia na pokolenie. Dziś dziękuję za każdą akcję, za każdą pomoc i życzę na kolejne lata działalności wszelkiej pomyślności – powiedział obecny na uroczystości Piotr Rucki, zastępca burmistrza Skoczowa. Na uroczystości nie zabrakło też wielu innych znamienitych gości. Między innymi: przedstawicieli OSP, PSP, Starostwa Powiatowego, Kościoła Katolickiego i Ewangelickiego radnych i mieszkańców Pierścca.

ZOBACZ TEŻ STRONĘ INTERNETOWĄ OSP PIERŚCIEC

Zobacz fotoreportaż fot. Piotr Iwacz

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: