Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

100 lat niepodległości - wiec historyczny na Rynku w Cieszynie 20.10.2018

100 lat niepodległości - wiec historyczny na Rynku w Cieszynie 20.10.2018 - multimedialne widowisko artystyczne p.t. Sztandary Niepodległości autorstwa i reżyserii Romana Kołakowskiego. Wystąpili aktorzy: Olga Bończyk, Iwona Loranc, Ewa Serwa, Natalia Sikora,Olga Szomańska, Robert Gonera, Marcin Kołaczkowski,Jerzy Schejbal, członkowie Teatru Piosenki (W-wa): Aleksandra Radwan, Marcel Borowiec, Artur Gotz, Marcin Kątny, Roman Kołakowski, Damian Łukawski, Orkiestra Teatru Piosenki, Zespół Pieśni i Tańca "Ziemi Cieszyńskiej" , Chór Uniwersytetu Śląskiego "Harmonia" pod dyr. Izabelli Zieleckiej-Panek. Fot: Stanisław Konopka
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

15
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-21 04:40:32
krzysztof.mm: krzesełeczka, bariereczki, dla wybrańców w pierwszych rzędach wygoda, obrzydliwa pisizna z plebanem na czele zadowolona, a z tyłu stoi tłuszcza co w razie potrzeby posłuży tym pierwszym za mięso armatnie
2018-10-21 10:18:26
jojestelagalicyjok: czy Cieszyn jest Miastem normalnym? W sobotę 20 października 2018 od około godziny 10.oo zamknięto przejście/chodnik dla pieszych wzdłuż budynku pod ratuszem. Postawiono bariery, każąc pieszym tubylcom i turystom chodzić naokoło Rynku by przejść do ul.Regera albo odwrotnie. Tak idiotycznej decyzji zagrodzenia przejścia nie było w ostatnich 50 leciu !!! Podobno nawet stan wojenny ani przejazd ruskiej kolumny do Czechosłowacji w 1968 roku nie dał powodu jaki znalazł KTOŚ z ratusza w XXI wieku. Szkoda, że każda głupota w Cieszynie wychodzi. Po co zagrodzono to przejście, no po co? Za karę wieczorem spadł deszcz na głowy tych geniuszy decyzji, co zagrodzili przejście.
2018-10-21 10:36:13
Mustang85: Z przodu przed sceną "władza" a z tyłu za barierkami plebs. Blisko PÓŁ MILIONA złotych cieszyński ratusz wydał na tą imprezę. Czy to nie przesada? Przemarsz z jednego miejsca do drugiego, a potem niecałe trzy godziny na rynku. Przyszło bardzo mało osób, w internecie przyjazne portale zaczynają chwalić się sprytnie przygotowanymi zdjęciami nieobejmującymi już drugiej części rynku - bo ta była pusta :) Wstyd, jak wyrzucić pół bańki na coś takiego to wiedzą tylko w ci w ratuszu.
2018-10-21 11:17:42
erik: impreza fajna ,ale miejsca siedzące dla tych co przy żłobie i tych kandydatów do żłobu.Reszta mogła oglądać na stojąco z poza ogrodzenia.,Jak widać ,dla władz miasta i radnych szarańcz potrzebna jest im tylko do wyborów .Zamiast oni stać ,pokazać,że dbają o wyborców, to mają to gdzieś.Nawet nie zatroszczyli się o staruszków ledwo stojących na nogach ,którzy przyczynili się do budowy Ojczyzny.To ma być równość? Hańba !!
2018-10-21 11:43:18
Margen: Nie mogę znaleźć zrozumienia ani też usprawiedliwienia,by tak wyjątkowe święto, setnej rocznicy odzyskania niepodlaglości na Śl.Cieszyńskim jak i rocznicowych wydarzeń powołania R.N.K.C. Radość świętowanie zaczęła gasnąc już przy wejściu,kiedy kazano pokazać zawartość torebki jak i dziecięcego plecaczka. Dzieciaki,których zabraliśmy na"lekcje"historii,spotkały się z kolejnymi barierkami, odgradzające przestronne miejsce dla notabli i wybrańców od reszty ludu. Niebu chyba też się to nie spodobało. Po odśpiewaniu Hymnu uznaliśmy, że być razem wszyscy w takich dniach,to nie tylko wspólne zdjęcie.
2018-10-21 12:23:08
Bo-lek: Organizatorom należy się szacunek, to kolejne wydarzenie przygotowane w imponującym stylu. Brawo Cieszyn, przyjaciele z Czech którzy specjalnie przybyli na to wydarzenie byli zachwyceni. Widać że Cieszyn żyje, i ma się dobrze.
2018-10-21 12:51:02
Mustang85: Bo-lek - no raczej nieeee :) Jaki szacunek? Za wyrzucenie pół miliona złotych? Cieszyn żyje i ma się dobrze? Gdyby nie te dzieciaki ze szkół, które nauczyciele przytaszczyli tam z przymusu to na rynku poza obecną świtą oraz tą, która startuje do koryta nie było by nikogo :) To jest wstyd dla obecnych rządów, wiele inwestycji nie dokończonych, wiele nawet nie zaczętych, bo nie ma skąd wziąć pieniędzy. A na takie coś wydaje się lekką ręką pół bańki. No ale cieszyniacy na szczęście przejrzeli na oczy i już drugi raz kościelnego nie wybiorą na włodarza.
2018-10-21 14:11:46
doler: Spektakle piękny, oprawa, aranżacja, muzyka i teksty....ale te 500 tys trochę boli. Zwłaszcza ze naprawdę rynek świecił pustkami . Na początku było trochę ludzi ale jak zaczęła przynudzac Orkiestra RSG (śpiew okropny) i nastepnie zaczęły sypac sie przemowy oficjeli ludzie pouciekali i niedotrwali do części głównej. Frekfencja pokazała jak zle przygotowana była kampania informacyjna o tym wydarzeniu. 500 tys.. poszło w cholerę a co stać nas w końcu tylko 1 bln. mamy pod kreska w PL ale jesli wladza w ten sposób wydaje kase to zaraz będziemy mies kolejny bilion długu publicznego.
2018-10-21 14:41:32
krzysztof.mm: przez lata po 1990 to tu, to tam, ktoś niby dla żartu albo z czystej głupoty nawoływał: komuno wróć!... no i wróciła - wczoraj na rynku w Cieszynie się starszym przypomniała, młodym przedstawiła
2018-10-21 15:35:27
Bo-lek: Mustang koszty zatwierdziła rada miasta na czele z jej przewodniczącą. Są to niewielkie środki jak na powagę tej uroczystości. Tym bardziej że ma charakter ogólnopolski i będą fragmenty w telewizji, oczywiście w poniedziałek. Dzieciaków było wyjątkowo mało. Jak dla mnie oprawa uroczystości była fenomenalna.
2018-10-21 17:30:17
marian1951: Jeden zadowolony Bo-lek, drugi zadowolony Bolek, a reszta be. Oj nieładnie, nieładnie.
2018-10-21 21:06:26
jojestelagalicyjok: Jest wieczór 21.10.2018 godzina 21,05 koniec ciszy wyborczej, Cieszynowi klęcznik nie będzie już potrzebny, Miasto uwolni się od rządu PiS (OBY), Miasto Cieszyn na to zasługuje, 4 lata modlitwy, cyrku, teatru za nami !!! Teraz Cieszyn będzie się rozwijał.
2018-10-22 00:22:49
mstudnicki: Nie do końca rozumiem, jaki był sens tych barierek.. - czy ludność, która de facto za to wszystko zapłaciła podatkami ze swojej pracy jest czymś gorszym od ich "reprezentantów"? Większość z nich ubiegała się o ich głosy jeszcze następnego dnia z hasłami "bliżej ludzi" i podobnymi. - czy gdyby nie było barierek, "elity" zaraziłyby się od hołoty jakąś egzotyczną chorobą? - podczas innych imprez, na cieszyńskim Rynku niejednokrotnie pod sceną były miejsca siedzące, a za nimi nie było barierek i było ok, więc może wczoraj "elity" czułyby się nieswojo, kiedy musiałyby siedzieć bliżej ludzi, jak to obiecują na swoich plakatach wyborczych, - może ludność polska jest w oczach "elit" niebezpieczna i trzeba się od niej odgradzać, pomimo, że Polacy są jednym z najbardziej rozbrojonych narodów świata (mówię o ilości legalnej broni przypadającej na 1 mieszkańca). W elitarnym sektorze byli przedstawiciele wszystkich ugrupowań koryta, była więc 100% pewność, że hołota nazajutrz nie ukarze wszystkich, (czytaj: nie ukarze nikogo) - więc nawet zawiedziona, ale na kogoś głosować musi.
2018-10-22 21:30:25
pol: Impreza dobra. Ale co do zabezpieczeń mam dużo uwag. Po pierwsze po co te barierki- impreza była otwarta. Wchodząc z transparentem na którym było hasło 100-letnie, kazano zdjąć z drzewca i trzymać w rękach, lub opuścić teren i stanąć za ogrodzeniem- absurd. Następnie kazano nam się przesunąć by zejść z kadru kamer, by cała Polska nie widziała chłopów i robotników z jakimś tam hasłem. A niech by tak pomyśleli że to agitacja wyborcza. Jestem trochę rozżalony. Jedyny facet na scenie na samym początku imprezy wiedział co to za hasło i co z tym zrobić, dlatego Jemu chwała.
2018-10-23 09:12:55
wyśmienity cwaniaczek: szmira za 500.000. na pikniku musi być grochówka, kiełbasa i szaszłyki o piwsku nie wspominając. a tu nic piszczące baby i chłopy , pisowskie marionetki , i to wszystko za publiczne piniondze
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: