Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

100 km na 100-lecie odzyskania niepodległości

Wczoraj (16.11) na basenie przy Szkole Podstawowej nr 4 w Cieszynie odbył się maraton pływacki z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W zawodach „100 km na 100-lecie odzyskania niepodległości” wzięli udział uczniowie z cieszyńskich szkół podstawowych.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie, przy wsparciu Urzędu Miasta, postanowiła uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości maratonem pływackim „100 km na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Prawie każda szkoła podstawowa z Cieszyna zgłosiła około 10 uczniów do wzięcia udziału w zawodach. Impreza miała charakter integracyjny, a jej celem było propagowanie pływania i aktywnego spędzania czasu.

100 uczniów zostało podzielonych na 8 drużyn. W każdej drużynie było po około12 osób. Przez pierwsze 45 min pływały 4 drużyny. Na tor puszczano po 2 zawodników. Po przepłynięciu 100 m startowały kolejne dwie osoby. Po 45 minutach wchodziły następne 4 drużyny, a te które pływały mogły w tym czasie odpocząć, posilić się, zrelaksować. Styl dowolny, to była przede wszystkim zabawa. Liczył się udział – przyznał w rozmowie z OX.PL Mariusz Siemasz nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr4 w Cieszynie.

Zawodnicy 100 km pokonali w około 4 godziny. Każdy otrzymał dyplom i pamiątkowy medal. Podobny maraton Szkoła Podstawowa nr 4 zorganizowała z okazji 60-lecia placówki w 2016 roku „60 na 60 - czyli 60 kilometrów na 60-lecie''.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: