Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Usmaż, przynieś, wygraj. VII Konkurs na najlepsze krepliki w Wiśle

Potrzeba do tego wiele serca i siły w dłoni - aby dobrze wygnieść ciasto. To już siódmy raz Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły ''Imko Wisełka'' wraz Zespołem Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich z Wisły organizuje konkurs na Najlepsze Beskidzkie Krepliki.
O tytuł mistrza beskidzkich kreplików mogą się ubiegać: osoby fizyczne, domy wczasowe, stowarzyszenia, restauracje oraz szkoły. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest, aby krepliki były zrobione według beskidzkiej receptury, czyli tylko i wyłącznie: z powidłami śliwkowymi, smażone na smalcu i z dodatkiem spirytusu.
 
Przepis jeden ale zawsze są jakieś niuanse smakowe, na które uwagę zwraca jury. Przede wszystkim cieszy fakt, że przez te konkursy udało się nam zaangażować młodzież – mówi Paweł Brągiel z Stowarzyszenia Imko. Młodzi pytają o przepisy babcie, smażą krepliki – dzięki temu ta tradycja nie umiera.
 
 
 
W tym roku podobnie jak w minionych latach sponsorzy ufundowali bardzo cenne nagrody w postaci m.in. sprzętu AGD. Jak każdego roku konkurs odwiedza wiślańskie doliny, tegoroczna edycja odbędzie się w Malince. Konkurs jednak jest skierowany nie tylko dla mieszkańców Wisły. Zapraszamy każdego, kto chce w nim wziąć udział – mówi Brągiel.
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 14 lutego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły Imko Wisełka pod nr tel. 0 502 648 501 lub mailem: imko@wisla.pl. Rozstrzygnięcie konkursu w tłusty czwartek czyli 16 lutego w restauracji „U Heli” w Wiśle Malince o godz. 11:00. Wówczas tez należy przynieść usmażone krepliki.
 
Jan Bacza
 
A tak było w roku 2010...
 
 

źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: