Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niespodzianka słodka jak pierniczki

Jaką niespodziankę przygotować na walentynki dla ukochanej osoby? Odpowiedź jest prosta. Słodką jak pierniczki.

Niespodzianka dla ukochanej osoby w postaci słodkich pierniczków to idealny pomysł na walentynki, w dodatku własnoręcznie upieczone i ozdobione... 

- Żeby tego dokonać, wystarczy wybrać się do Zamku Cieszyn na kolejne spotkanie z cyklu "Tradycja na niedzielę. Rodzinne warsztaty rzemiosła".  Tym razem odbędzie się ono wyjątkowo w sobotę, 11 lutego (godz. 14.00 – 17.00) - informuje Beata Mońka z Zamku Cieszyn - Julia Masnicova ze Slowacji, która od kilkunastu lat zajmuje się pieczeniem i misternym zdobieniem pierniczków, pokaże jak przygotować walentynkową, słodką niespodziankę.    

15 stycznia tego roku Zamek Cieszyn rozpoczął nowy cykl warsztatów ''Tradycja na niedzielę. Rodzinne warsztaty rzemiosła''. Organizatorzy spotkań wierzą, że rzemiosło to wielki kapitał, a tradycja nie musi kojarzyć się z nudą i muzealnymi gablotami... Warsztaty skierowane są do wszystkich chętnych, tu nie liczy się wiek, ani płeć, ważne są chęci. 

Do tej pory w ramach warsztatów uczestnicy zgłębiali tajniki  malarstwa na szkle. Spotkanie poprowadził Antoni Szpyrc, który tematem zajmuje się od ponad dwudziestu lat. Z czasem przyszła kolej również na – haft krzyżykowy, o którym opowiedziała Łucja Dusek-Francuz - góralka z Istebnej. Kolejnym tematem była obróbka wełny – gręplowanie i przędzenie na kołowrotku. Gośćmi Zamku Cieszyn byli Marcela Sikorowa i Leszek Richter. A teraz... przyszedł czas na kolejną odsłonę rodzinnych warsztatów. Uczestnicy poznają sekrety wyśmienitych pierniczków, które mogą stać się idealnym prezentem na walentynki.

Osoby dorosłe za udział w spotkaniu zapłacą 10 zł, dzieci do lat 7 mają wstęp wolny.  Zgłoszenia przyjmuje: Tomasz Majorek, tel. 504 565 335 lub tmajorek@zamekcieszyn.pl. Więcej informacji: www.zamekcieszyn.pl

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: