Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1092komentarzy: 0

Jubileusz wiślańskiego Koła przewodników PTTK

09-10-2017 11:00

To już 30 lat, odkąd przewodnicy turystyczni z Wisły działają pod szyldem własnego koła. Koło jest jednym z najmłodszych, a zarazem najliczniejszych w Polsce.
zarząd Koła - jubilata, fot. indi zarząd Koła - jubilata, fot. indi

7 października wiślańscy przewodnicy uroczyście świętowali swój jubileusz. Wpierw chętni mogli zwiedzić Zameczek Prezydencki. Same uroczystości jubileuszowe zorganizowano w sali konferencyjnej Zameczku. Przedstawiono krótki rys historyczny utworzonego w 1987 Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale PTTK „Wisła” w Wiśle, jak również omówiono wydaną z okazji jubileuszu publikację „Przewodnickie zapiski”. Nie zabrakło zacnych gości, którzy nie szczędzili wiślańskim przewodnikom słów uznania za ich działalność. Nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła Andrzej Kudełka podkreślił, że jeśli ktoś pracując robi coś, co jest jego pasją, to robi to dobrze, dlatego przewodnicy dobrze wykonują swoją pracę. Słów uznania nie szczędzili włodarze miasta, sąsiednich gmin i powiatu doceniając zarówno to, że przewodnicy promują nasz region, jak i to, że dzięki ich pracy odwiedzający go turyści bardziej świadomie korzystają ze szlaków, co poprawia bezpieczeństwo. - Bo w turystyce, jak w alpinizmie szczyt to dopiero połowa drogi – stwierdziła gospodarz obiektu Alicja Cieślar.

Impreza jubileuszowa zawsze jest doskonałą okazją do uroczystego wręczenia odznaczeń i dyplomów zasłużonym działaczom. Nie inaczej było i w Wiśle. I tak Zbigniew Magnowski i Grażyna Winiarska odebrali przyznawane przez Zarząd Główny PTTK odznaczenie Zasłużony Przewodnik PTTK; Mariola Szymańska-Kukuczka przyznawaną przez Zarząd Główny PTTK Złotą Odznakę za działalność z dziećmi i młodzieżą; a Cezary Molin  - Brązową odznakę za działalność również nadawaną przez Zarząd Główny PTTK. Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK woj. śląskiego wystosował natomiast listy gratulacyjne do zasłużonych członków koła. Odebrali je z rąk przedstawiciela Ryszarda Ziernickiego: Cezary Molin,Józef Polok,Stanisław Cendrzak,Bogusława Czyż-Tomiczek, Maria Michnik, Anna Pilch, Danuta Legierska,Zbigniew Magnowski,Edward Stec,Krzysztof Rudziński,Jan Jurczyński,Elżbieta Hołysz,Ewa Długosz, Jolanta Branny. Ponadto Zarząd Koła Przewodników w Wiśle odznaczył szereg swych członków dyplomami i nagrodami książkowymi.

Po części oficjalnej był też czas na przewodnicką biesiadę. Grała kapela Janka, z którym przewodnicy na co dzień współpracują, gdy przyjeżdżają z wycieczkami do Chaty Kawuloka, gdzie Janko pięknie opowiada turystom o życiu w Beskidach. Część ochoczo ruszyła w tany porwana góralską muzyką, część korzystała z okazji do porozmawiania z kolegami i koleżankami przewodnikami przybyłymi w delegacjach z zaprzyjaźnionych kół.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT 09-10-2017 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kto czyta książki, żyje podwójnie

14-12-2017 21:00

14 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej SP im. "Trzech Braci" w Hażlachu odbył się VI Powiatowy Konkurs Czytelniczy zorganizowany pod hasłem "Kto czyta książki, żyje podwójnie". Konkurs skierowany był do uczniów klas V-VII szkół podstawowych Powiatu Cieszyńskiego.  Przedmiotem zmagań była powieść Hanny Ożogowskiej pt. "Za minutę pierwsza miłość".

wyświetleń: 115komentarzy: 0

Oczami niewidomego: Gdzieś obok nas - Grzegorz Dostatni

14-12-2017 19:00

Każdy ma jakieś zainteresowania, hobby, pasje. Lubimy dobrą muzykę, interesującą książkę, dobry film. Kibicujemy jakiemuś zespołowi sportowemu, kolekcjonujemy modele, numizmaty, lubimy taniec, śpiew, różne dziedziny sztuki.

wyświetleń: 173komentarzy: 0

Wigilijne spotkanie PTTK

14-12-2017 17:15

Na tradycyjnej wigilijce spotkali się członkowie i sympatycy skoczowskiego, najstarszego w Polsce, Miejskiego Koła PTTK. Był czas podsumowań, ale nie zabrakło konkretnych propozycji wyjazdów na nadchodzący rok.

wyświetleń: 433komentarzy: 0

Uzbierali prawie 14 tysięcy

14-12-2017 16:00

Na rehabilitację Tomka Cichego i leczenie Zosi Binek zebrano 10 grudnia podczas I Koncertu Charytatywnego "Dźwięki z serca płynące” w Goleszowie prawie 14 tysięcy zł. Zebranym nie przeszkodził nawet halny.

wyświetleń: 472komentarzy: 0

System Orzekania o Niepełnosprawności - główne założenia

14-12-2017 14:40

2 lutego 2017 roku został powołany Międzyresortowy Zespół do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy, który ma zreformować system orzekania o niepełnosprawności.

wyświetleń: 1155komentarzy: 4

Portal OX.PL poleca!

14-12-2017 13:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 288komentarzy: 0

Zdejszy w terminie

14-12-2017 12:00

Udało się ukończyć prace na Zdejszy w Wiśle - 11 grudnia dokonano odbioru wyremontowanej drogi na os. Zdejszy.

wyświetleń: 1222komentarzy: 1

Biblioteka na szczycie

14-12-2017 10:30

Na szczycie listy najlepszych bibliotek w Polsce ulokowała się Biblioteka Miejska w Cieszynie. Spośród 650 bibliotek publicznych zajmuje już 15 miejsce.

wyświetleń: 602komentarzy: 1

Bładnice - śmierć w mieszkaniu

14-12-2017 09:00

Najprawdopodobniej zatrucie dymem, spowodowało śmierć mężczyzny w domu w Bładnicach Dolnych. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

wyświetleń: 8436komentarzy: 0

Karta Dom z Rabatem Powitalnym w Leroy Merlin

14-12-2017 07:30

W dniach od 15 do 17 grudnia 2017 w sklepie Leroy Merlin załóż Kartę Dom -  czekają same korzyści!

wyświetleń: 806komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .