To nie był udany weekend Kacpra Sztuki. Z Węgier wraca bez punktów

Kacper Sztuka "polskiego" wyścigu na węgierskim torze Hungaroring nie może zaliczyć do udanych. W kwalifikacjach do sobotniego sprintu i niedzielnego wyścigu głównego zajął odległe, 26 miejsce i ze względu na specyfikę toru trudno mu było wyprzedzać swoich rywali.

Jakby tego było mało, to po zajęciu 26. miejsca w piątkowych kwalifikacjach, w sobotnim sprincie został przesunięty jeszcze o trzy pozycje - powodem było spowolnienie przejazdu Sebastiana Monoyi.

Metę wyścigu sprinterskiego cieszyński kierowca MP Motorsport przekroczył na 27 miejscu. - Dzisiaj sprint zakończył się dla nas tak naprawdę na pierwszym okrążeniu, gdy nie było miejsca, aby ominąć rywala, jadącego uszkodzonym bolidem - pisał w mediach społecznościowych.

Niewiele lepiej poszło mu w wyścigu głównym, w którym zajął 19. miejsce. - Był dobry start, trochę walki i omijania porozbijanych samochodów rywali - czytamy na oficjalnym profilu Kacpra Sztuki na Facebooku.

Do końca sezonu mistrzostw F3 pozostały dwie rundy - najbliższa odbędzie się już w ten weekend na belgijskim torze Spa-Francorchamps, a ostatnia między 30 sierpnia a 1 września na włoskiej Monzy.