Kajto: zwycięstwo w cieniu tragedii

Kajetan Kajetanowicz w sobotę (7.10) świętował zdobycie kolejnego tytułu Mistrza Europy, w niedzielę wycofał się z Rajdu Lipawy. Powodem była katastrofa śmigłowca.

Przypomnijmy, w Kajto w sobotę, 7.10 został po raz trzeci Mistrzem Europy [Pisaliśmy: Kajto mistrzem po raz trzeci ] Sobotni sukces przyćmiła niedzielna tragedia. Podczas drugiego dnia Rajdu Lipawy doszło do tragicznego wypadku śmigłowca z Polakami z zespołu Kajto na pokładzie. Mały, cywilny helikopter startował w pobliżu 11. odcinka, ale po przebyciu kilkuset metrów runął na ziemię. Świadkowie mówią, że zahaczył o linie wysokiego napięcia. W wyniku wypadku śmierć poniósł Paweł Jagniątkowski, kierownik „Toru Kielce” na Miedzianej Górze, od lat związany ze sportami motorowymi i Automobilklubem Kieleckim. Trzy pozostałe osoby (jeden Polak i dwaj Łotysze) zostali ranni.

Rywalizacja kierowców została zatrzymana, a wyniki odcinka anulowano Kajetanowicz z pilotem Baranem wycofali się z imprezy. - Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z moimi bliskimi Przyjaciółmi wycofaliśmy się z rajdu. Kochani, bardzo Was proszę o uszanowanie mojej osobistej decyzji, trudnej dla mnie jako sportowca. Dziękuję raz jeszcze, że byliście z nami przez wszystkie rundy tegorocznych Mistrzostw. Za Waszą obecność, kibicowanie, dobre słowo, spotkania. Liczę na Wasze dalsze wsparcie. Wasz Kajto – napisał w komentarzu rajdowiec.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-09 22:10:10
Przepierón: Podobno zahoczył ło dróty, lecioł tak jak ci kierowcy jeżdżóm, na pałe, może sie nic nie stanie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją