Obronił złoty medal!

Biegacze narciarscy mają za sobą drugi dzień zmagań podczas Mistrzostw Polski, które odbywają się w słowackim Štrbskim Plesie. W rywalizacji na 10 kilometrów techniką klasyczną triumfował Dominik Bury.

Poniedziałek należał do sprinterów, o czym więcej pisaliśmy tutaj, a we wtorek rywalizacja toczyła się na znacznie dłuższym dystansie. Wśród mężczyzn 10 kilometrów techniką klasyczną najszybciej pokonał Dominik Bury, który obronił złoty medal wywalczony przed rokiem w Zakopanem. Blisko pół minuty straty do zwycięzcy miał Łukasz Gazurek. Zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka sięgnął po srebrny medal.

Wśród kobiet triumfowała Izabela Marcisz, która jako jedyna pokonała 10-kilometrową trasę w pół godziny - 29:25,9. Drugi najszybszy czas uzyskała Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka), a na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Kobielusz. - Koniec sezonu. Czy było ciężko? Zdecydowanie tak, pod każdym względem. Ale jak to mówią… „co Cię nie zabije, to Cię wzmocni” – przyznała Kobielusz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Młodzicy, podobnie jak wczoraj, mieli do pokonania 5 kilometrów, ale tym razem stylem klasycznym. Złote medale padły łupem zawodników z naszego regionu. Najszybszą młodziczką okazała się Kinga Gazurek (MKS Istebna), a wśród młodzików z wygranej radował się Filip Juroszek (NKS Trójwieś Beskidzka).