Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Żyła znowu na podium!

Piotr Żyła nie przestaje nas pozytywnie zaskakiwać. Wiślanin powtórzył wyczyn z wczorajszego konkursu i również dzisiaj zajął drugie miejsce. Niedzielne zawody w Englebergu padły łupem Ryoyu Kobayashi'ego, a na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch.


Fantastycznie potoczyła się już pierwsza seria, po której trzech Polaków znalazło się w czołowej "4". Co prawda, na półmetku rywalizacji prowadził Ryoyu Kobayashi, ale za Japończykiem uplasowali się kolejno: Kamil Stoch, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Biało-czerwoni oddali dalekie skoki, ale z liderem Pucharu Świata nie mieli większych szans, gdyż ten wyrównał oficjalny rekord Gross-Titlis-Schanze (144 m).

Do serii finałowej awansowali także Jakub Wolny oraz Stefan Hula. Na jednym skoku zakończył zmagania Maciej Kot, który został sklasyfikowany na 41. pozycji.

W drugiej serii, Żyła wylądował 1,5 m bliżej niż w pierwszej części zmagań, ale na jego szczęście także pozostali skoczkowie oddawali krótsze skoki. Ostatecznie, wiślanin zamienił się pozycją z Kamilem Stochem. Zwyciężył Kobayashi, który miał ponad dziewięć pkt. przewagi nad Żyłą. Kubacki spadł na piąte miejsce, a pozostali dwaj biało-czerwoni – Jakub Wolny oraz Stefan Hula – uplasowali się w trzeciej "10".

Na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata bez zmian. Prowadzi dzisiejszy tryumfator, Kobayashi. Za Japończykiem plasują się Żyła oraz Stoch. Przed skoczkami teraz nieco dłuższa przerwa, gdyż Puchar Świata wróci dopiero pod koniec grudnia, wraz z rozpoczęciem 67. Turnieju Czterech Skoczni. Jednak po drodze, biało-czerwoni w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia będą rywalizować w Zakopanem o tytuł Mistrza Polski.

Puchar Świata w Engelbergu, konkurs indywidualny:
1. Ryoyu Kobayashi (JPN) 294,4 pkt.
2. Piotr Żyła 285,1
3. Kamil Stoch 279,5
4. Karl Geiger (GER) 278,6
5. Dawid Kubacki 278,5
6. Markus Eisenbichler (GER) 276,9
22. Jakub Wolny 252,5
27. Stefan Hula 244,7
42. Maciej Kot 107,8

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:
1. Ryoyu Kobayashi 556 pkt.
2. Piotr Żyła 445
3. Kamil Stoch 365
4. Karl Geiger 327
5. Johann Andre Forfang (NOR) 321
12. Dawid Kubacki 154
23. Jakub Wolny 61
32. Stefan Hula 25
49. Maciej Kot 7

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: