Żyła z punktami, pech Zniszczoła i Wąska

Swoje dorobki punktowe w niedzielne popołudnie powiększyli Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła. Wiślanin uplasował się na 25. miejscu podczas zmagań na skoczni dużej w Lillehammer (HS140).

Punkty, jako jedyny spośród zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, wywalczył Piotr Żyła. 37-latek uplasował się na 25. pozycji. Niestety, Aleksander Zniszczoł nie zmieścił się w czołowej „30” w pierwszej serii konkursowej, zajmując 33. miejsce. Wiślanin skoczył 116,5 metra i awans do rundy finałowej umknął mu o zaledwie 2,5 pkt.

O sporym pechu może mówić Paweł Wąsek, który w sobotnim konkursie na skoczni normalnej (HS98) spisał się najlepiej spośród biało-czerwonych, ale dziś pomimo awansu do zawodów, nie zobaczyliśmy ustronianina na belce startowej. - Ktoś z obsługi zabrał torbę ze skokowymi butami Pawła na wyciąg, gdy ten przygotowywał się do skoku. Buty później wyjechały ponownie na górę, ale zdaniem jury było za późno – przyznał Dominik Formela, dziennikarz Skijumping.pl.