Żyła wysoko w prologu

Komplet polskich skoczków wystąpi w piątkowym (tj. 19.02) konkursie Pucharu Świata w Rasnovie na skoczni normalnej. W czwartek miały się odbyć kwalifikacje, ale zastąpiono je prologiem, w którym najlepszy okazał się Markus Eisenbichler, a Piotr Żyła (na zdj.) uplasował się na piątym miejscu.

Kwalifikacje okazały się niepotrzebne, ponieważ na starcie jutrzejszych zawodów w rumuńskim Rasnovie pojawi się 49 skoczków, a wśród nich są zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Piotr Żyła rewelacyjnie spisał się w czwartkowym prologu, zajmując w nim 5. miejsce, po skoku na odległość 94 m. Cztery metry bliżej wylądował Paweł Wąsek i ustronianin uplasował się na 23. pozycji.

Ze zwycięstwa w prologu radował się aktualny wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Markus Eisenbichler. Drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud, który znajduje się na czele „generalki”, a na trzeciej lokacie został sklasyfikowany Kamil Stoch. Piątkowy konkurs indywidualny rozpocznie się o godz. 14:15, a transmisja w TVP 1 oraz TVP Sport.