Żyła w trzeciej "10", Kubacki z medalem

Skoczkowie narciarscy mają za sobą pierwsze zmagania podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Zawodnicy rywalizowali w niedzielę na skoczni normalnej (HS106). Tryumfatorem konkursu indywidualnego okazał się Ryoyu Kobayashi. Z brązowego medalu raduje się Dawid Kubacki, a Piotr Żyła (na zdj.) został sklasyfikowany na początku trzeciej „10”.

Reprezentacja Polski z pierwszym medalem podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbywają się w Pekinie. Dawid Kubacki sięgnął po brązowy medal w konkursie indywidualnym na skocznie normalnej, choć na półmetku zmagań plasował się na 8. pozycji. Zwyciężył Ryoyu Kobayashi, który okazał się w niedzielę bezkonkurencyjny dla reszty stawki. Ze srebra raduje się 36-letni Manuel Fettner z Austrii.

Jak spisał się Piotr Żyła? Wiślanin rewelacyjnie zaprezentował się w kwalifikacjach, które ukończył na 3. lokacie. Na tym samym miejscu zakończył dzisiejszą serię próbną przed rozpoczęciem zmagań, ale konkurs już nie ułożył się po myśli aktualnego mistrza świata ze skoczni normalnej. Wiślanin trafił na jedne z gorszych warunków w pierwszej serii i skoczył zaledwie 95 metrów. W rundzie finałowej poprawił się o cztery metry, dzięki czemu awansował o pięć lokat i zmagania ukończył na 21. miejscu.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, konkurs indywidualny, skocznia normalna (HS106):

1. Ryoyu Kobayashi (JPN) 104,5 m / 99,5 m / 275 pkt.