Żyła w drugiej „10”, zwycięstwo Krafta

Stefan Kraft okazał się zwycięzcą niedzielnego konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi. Najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki – zajął 12. miejsce. W drugiej „10” znalazł się także Piotr Żyła, a Paweł Wąsek zdobył pierwsze punkty w ramach Pucharu Świata.

Pierwsza seria okazała się mocno loteryjna, gdyż skoczkowie, którzy ją kończyli, nie mogli sobie poradzić z niższym najazdem oraz wiatrem wiejącym w plecy. Wielu z nich, już na półmetku, musiało zrezygnować z walki o zwycięstwo, czy nawet o podium. W gronie tym znaleźli się między innymi Piotr Żyła, który skoczył 123,5 m i zajmował 23. miejsce. Do drugiej serii awansowało sześciu Polaków, a wśród nich był także Paweł Wąsek, dla którego to pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego plasował się na 18. pozycji. Niespodziewanie na jednym skoku zakończył zmagania Kamil Stoch, który został sklasyfikowany na 35. lokacie.

W serii finałowej Żyła poprawił się o blisko pięć metrów i pozwoliło mu to awansować do drugiej „10”. Wiślanin zakończył konkurs na 19. miejscu. Z kolei spadek zanotował Wąsek, który nie nawiązał do pierwszej serii i uplasował się na 27. pozycji. Zwyciężył Stefan Kraft, a na podium stanęli jeszcze Robert Johansson oraz Yukiya Sato.

Kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się w najbliższy weekend, w Sapporo. Już wiemy, iż do Japonii uda się czołowa „6” Stefana Horngachera – Stoch, Żyła, Kubacki, Wolny, Hula oraz Kot. W klasyfikacji generalnej prowadzi wciąż Ryoyu Kobayashi