Żyła w czołowej „6”, Zniszczołowi zabrakło szczęścia

W sobotnie popołudnie odbył się konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Oberstdorfie. Najlepiej spośród biało-czerwonych spisał się Piotr Żyła (na zdj.), który zajął 5. miejsce.

Piotr Żyła z drugim najlepszym wynikiem w obecnym sezonie Pucharu Świata, który wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. 35-letni skoczek narciarskich uplasował się na 5. pozycji w sobotnim konkursie na mamucim obiekcie w Oberstdorfie. Żyła był jedynym reprezentantem Polski, który został sklasyfikowany w czołowej „10”.

- Lubię takie skoki. W pierwszej serii nie odpłynąłem, ale w drugiej już tak – przyznał Żyła dla stacji Eurosport. – Grunt się dobrze bawić na lotach – dodał. Wiślanin po dzisiejszym konkursie ponownie jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w klasyfikacji generalnej PŚ – zajmuje 17. miejsce.

O pechu mógł mówić Aleksander Zniszczoł, który na ostatnią chwilę zastąpił Pawła Wąska, zmagającego się z koronawirusem. Wiślanin uzyskał 203 m i pierwszą serię ukończył na 32. pozycji – do awansu do rundy finałowej zabrakło zaledwie 3.1 pkt. Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs indywidualny. Początek zmagań o godz. 16:00, a transmisja w TVN oraz w Eurosporcie.