Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Żyła tuż za podium, zwycięstwo Kubackiego

Dawid Kubacki tryumfował w sobotnim Międzynarodowym Memoriale Olimpijczyków w Szczyrku. O zaledwie jeden punkt pokonał Kamila Stocha. Na najniższym stopniu podium stanął Klemens Murańka, a tuż za nim uplasował się Piotr Żyła.

Czołowi polscy skoczkowie wzięli udział w Międzynarodowym Memoriale Olimpijczyków w ramach przygotowań do konkursów Letniego Grand Prix w Wiśle, które czekają ich już za tydzień. Rywalizacja przebiegła w Szczyrku, na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków. Do zmagań przystąpiło 32 zawodników.

Podczas pierwszej serii konkursowej potwierdziły się słowa Andrzeja Wąsowicza sprzed kilku dni. Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego przyznał niedawno, iż spośród polskich skoczków, najwyższą formę prezentują Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła. Właśnie ta „3” znajdowała się na czele sobotnich zawodów po pierwszej serii.

Ale w drugiej serii udanie zaatakował Klemens Murańka, który skokiem na odległość 105,5 m zepchnął Żyłę z podium. Wiślanin nie przekroczył granicy 100 m w serii finałowej (98,5 m) i spadł na czwarte miejsce. Ze zwycięstwa radował się Dawid Kubacki, który stoczył wyrównany pojedynek z Kamilem Stochem, pokonując go ostatecznie o zaledwie jeden punkt.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: