Żyła na podium, Kubacki wygrywa!

Miłe wieści napłynęły do nas z Garmisch-Partenkirchen, gdzie odbył się drugi konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni. Piotr Żyła (na zdj.) po raz trzeci w tym sezonie stanął na podium, zajmując w noworocznym konkursie 3. miejsce. Ze zwycięstwa radował się Dawid Kubacki, który wygraną przypieczętował nowym rekordem skoczni.

144 metry skoczył Dawid Kubacki podczas treningu przed wczorajszymi kwalifikacjami do noworocznego konkursu na Grosse Olympiaschanze. 30-latek powtórzył ten wyczyn w rundzie finałowej, czym ustanowił nowy rekord skoczni i zapewnił sobie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud, a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła. Dla zawodnika Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego to trzecie podium w bieżącym sezonie.

Puchar Świata w skokach narciarskich, Garmisch-Partenkirchen, 01.01.2021:
1. Dawid Kubacki 139 m / 144 m / 282.1 pkt.
34. Maciej Kot 126,5 / 108.2

Za nami połowa 69. Turnieju Czterech Skoczni. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Granerud, a tuż za jego plecami plasują się Karl Geiger, Kamil Stoch oraz Kubacki. W czołowej „10” lokują się również Andrzej Stękała i Żyła. Już jutro (tj. 2.01) czekają skoczków kwalifikacje w Innsbrucku, gdzie w najbliższą niedzielę odbędzie się trzeci konkurs.