Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Żyła kończy Willingen Five na podium!

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Willingen. Zwyciężył Ryoyu Kobayashi, który okazał się najlepszy także w końcowej klasyfikacji trzydniowego cyklu na Mühlenkopfschanze. Wiślanin w Willingen Five uplasował się na drugim miejscu.

Polacy świetnie spisali się w pierwszej serii, bo trzem z nich udało się lokować w pierwszej "4". Najwyżej plasował się Piotr Żyła, który ustępował jedynie Ryoyu Kobayashiemu. Za wiślaninem lokowali się Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Do serii finałowej awansowali również Jakub Wolny i Maciej Kot, a Stefan Hula zakończył niedzielną rywalizację na jednym skoku.

Trzech Polaków walczyło o podium, ale tylko Żyła sprostał temu zadaniu. Wiślanina w ostanim czasie prześladowało czwarte miejsce (przyp. red. pięć razy zajmował to miejsce w ostatnich sześciu zawodach), ale dziś udało mu się zakończyć konkurs na trzeciej pozycji. Zwyciężył Ryoyu Kobayashi, a drugi był reprezentant gospodarzy Markus Eisenbichler. Kubacki spadł na piątą pozycję, a Stoch na siódmą.

Skoczkowie na Mühlenkopfschanze walczyli o 25 tysięcy euro. Bo właśnie tyle wynosiła nagroda za zwycięstwo w Willingen Five. Cyklu, w którym pod uwagę były brane piątkowe kwalifiakcje, a także oba konkursy indywidualne. Wygraną zapewnił sobie Kobayashi, który na koniec miał blisko 30(!) punktów przewagi nad drugim Żyłą.

Willingen Five 2019:
1. KOBAYASHI Ryoyu 737.5 pkt.
2. ŻYŁA Piotr 708.6
3. GEIGER Karl 708
4. STOCH Kamil 697.4
5. KUBACKI Dawid 685.7
6. ZAJC Timi 683.3
26. WOLNY Jakub 489.6
27. HULA Stefan 476
36. KOT Maciej 417.2

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: