Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Żyła dwunasty, niedziela bez Wąska

Dwie serie treningowe oraz kwalifikacje potwierdziły, że Piotr Żyła dobrze czuje się na mamucim obiekcie w Vikersund. Nieźle prezentował się również Paweł Wąsek, ale ustronianin nie zdołał wywalczyć kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego.

Dla 19-letniego ustronianina to druga styczność z tak dużym obiektem w karierze. Na przełomie stycznia i lutego zapoznał się z podobną skocznią w Oberstdorfie. Wąsek poprawił swój rekord życiowy, osiągając w pierwszym treningu 182,5 m. W kwalifikacjach wylądował dwa metry bliżej i zajął 51. miejsce, co nie dałoby mu awansu nawet do konkursu na dużej skoczni - na mamucie wchodzi "40".

W treningach bardzo dobrze spisywał się Piotr Żyła, który dwukrotnie uplasował się w pierwszej "10" - 220 i 222 m. Podczas kwalifikacji zanotował nieco krótszy skok (210,5 m) i zakończył je na 12. lokacie. Spośród Polaków wyżej uplasował się jedynie Dawid Kubacki, który był szósty (214,5 m). Skład Polaków w niedzielnym konkursie indywidualnym uzupełnią Kamil Stoch oraz Jakub Wolny. Niestety, Stefan Hula podzielił los Pawła Wąska. W kwalifikacjach najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi.

Program Pucharu Świata w skokach narciarskich w Vikersund:

  • sobota (15.03), 17:00, konkurs drużynowy - TVP 1, Eurosport
  • niedziela (16.03), 17:00, konkurs indywidualny - TVP 1, Eurosport

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: