Żyła dwunasty, niedziela bez Wąska

Dwie serie treningowe oraz kwalifikacje potwierdziły, że Piotr Żyła dobrze czuje się na mamucim obiekcie w Vikersund. Nieźle prezentował się również Paweł Wąsek, ale ustronianin nie zdołał wywalczyć kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego.

Dla 19-letniego ustronianina to druga styczność z tak dużym obiektem w karierze. Na przełomie stycznia i lutego zapoznał się z podobną skocznią w Oberstdorfie. Wąsek poprawił swój rekord życiowy, osiągając w pierwszym treningu 182,5 m. W kwalifikacjach wylądował dwa metry bliżej i zajął 51. miejsce, co nie dałoby mu awansu nawet do konkursu na dużej skoczni - na mamucie wchodzi "40".

W treningach bardzo dobrze spisywał się Piotr Żyła, który dwukrotnie uplasował się w pierwszej "10" - 220 i 222 m. Podczas kwalifikacji zanotował nieco krótszy skok (210,5 m) i zakończył je na 12. lokacie. Spośród Polaków wyżej uplasował się jedynie Dawid Kubacki, który był szósty (214,5 m). Skład Polaków w niedzielnym konkursie indywidualnym uzupełnią Kamil Stoch oraz Jakub Wolny. Niestety, Stefan Hula podzielił los Pawła Wąska. W kwalifikacjach najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi.

Program Pucharu Świata w skokach narciarskich w Vikersund:

  • sobota (15.03), 17:00, konkurs drużynowy - TVP 1, Eurosport
  • niedziela (16.03), 17:00, konkurs indywidualny - TVP 1, Eurosport

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją