Żyła bez punktów, zwycięski Kobayashi

Wiatr rozdawał karty podczas niedzielnego konkursu indywidualnego w Engelbergu. Niestety, dał on się we znaki podczas skoku Piotr Żyły, który nie uzyskał awansu do rundy finałowej. W czołowej „10” uplasował się Kamil Stoch, a ze zwycięstwa radował się Ryoyu Kobayashi.

Do rundy finałowej nie awansowało wielu skoczków, którzy przeważnie oddają w konkursach po dwa skoki. Wśród nich znaleźli się m.in. Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Wiślanin może mówić o pechu, gdyż trafił na najgorsze warunki spośród całej stawki – dodano mu ponad 26 punktów. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego uzyskał 111 metrów i uplasował się na 33. miejscu.

Tylko dwóch biało-czerwonych oglądaliśmy w serii finałowej. Wczorajszy zwycięzca konkursu – Kamil Stoch – zdołał zakończyć zmagania w czołowej „10”, zajmując 9. pozycję. Stefan Hula został sklasyfikowany na 25. lokacie. Tryumfował Ryoyu Kobayashi, który zarazem objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Skoczkowie wrócą do rywalizacji w Oberstdorfie, gdzie rozpocznie się 68. Turniej Czterech Skoczni. Wcześniej miały się odbyć Mistrzostwa Polski w Wiśle, ale te zostały odwołane, o czym pisaliśmy wcześniej.