Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Żyj zdrowo - warsztaty dla osób dojrzałych

W piątek (22 marca 2019 roku) w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się bezpłatna akcja dla seniora „Żyj zdrowo – warsztaty dla osób dojrzałych”. W trakcie trwania wydarzenia wszyscy zainteresowani mogli zasięgnąć porad specjalistów z zakresu zdrowia oraz przejść określone badania.

Dla osób zainteresowanych przygotowanych zostało łącznie 17 stanowisk, przy których porad udzielali specjaliści. Seniorzy mogli między innymi zbadać swój wzrok, zasięgnąć porad dietetyka, czy podologa, otrzymać kopertę życia i dowiedzieć się nieco więcej o ziołolecznictwie. Wśród stanowisk znalazło się również miejsce dla policji, która informowała o zagrożeniach i rozpoznaniu związanych z problemami narkotykowymi oraz dla Rzecznika Konsumentów, który udzielał porad dotyczących na przykład zakupów na pokazach.

- Chodzi nam o to, żeby praktycznie zbliżyć się do seniora i zaproponować mu skorzystanie bezpośrednio z porad i konsultacji udzielanych przez specjalistów. Akcja jest pewnym uzupełnieniem edukacyjnej oferty z cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czyli konferencji, która odbyła się 12 marca, gdzie kilku lekarzy miało wykłady. My postanowiliśmy dodać praktyczne warsztaty i konsultacje w Sali sesyjnej starostwa. Było spore zainteresowanie. Od rana przewinęło się wiele osób. Było wiele różnorodnych stanowisk, aby każdy mógł znaleźć miejsce dla siebie – tłumaczyli w rozmowie z portalem ox.pl organizatorzy wydarzenia.


Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Seniorzy chętnie korzystali z porad i badań. Podobne wydarzenie, które będzie jednak trwała przez kilka dni, ma się odbyć  w okresie letnim na ustrońskim rynku.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: