Życiowy sukces Juroszka!

Kacper Juroszek (na zdj.) został trzecim zawodnikiem Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w tym sezonie, któremu udało się wywalczyć punkty w Pucharze Kontynentalnym. 18-latek zakończył niedzielne zmagania w Planicy na 25. miejscu.

Mowa o niedzielnym konkursie na Bloudkovej Velikance, gdyż Juroszek zajął wczoraj 46. miejsce. Zawodnik WSS awansował w dzisiejszym konkursie do rundy finałowej, zajmując na półmetku 28. pozycję. W drugiej serii, oprócz 18-latka, znalazł się także Maciej Kot. Niestety, przepustki nie wywalczył Paweł Wąsek, który z kolei zainkasował punkty we wczorajszym konkursie (wyniki sobotnich zmagań) – był 26.

Juroszek w pierwszej serii uzyskał 125,5 m, a w drugim skoku wylądował jeszcze dalej – 129 m. Dzięki temu, zawodnik WSS zanotował awans w klasyfikacji i ostatecznie zakończył zmagania na 25. pozycji. To pierwsze punkty 18-latka w ramach Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie i najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Kot również został sklasyfikowany w trzeciej "10", a ze zwycięstwa radował się reprezentant gospodarzy, Anze Semenic.