Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dominik Bury zdominował bieg na zakończenie Mistrzostw Polski!

Wczoraj z tryumfu w sprincie radował się Kamil Bury, a dziś jego brat – Dominik. Zawodnik MKS Istebna sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski w biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną. Na pozostałych stopniach podium także stanęli biegacze z naszego regionu.

Niespodzianki nie było, gdyż Dominik Bury był głównym faworytem do zwycięstwa w dzisiejszym biegu. W piątek radował się ze złotego medalu w biegu sztafetowym, a na zakończenie czempionatu dołożył kolejne złoto – tym razem w biegu na 15 km techniką klasyczną.

Istebnianin miał sporą przewagę nad resztą stawki. Srebrny medalista – Mateusz Haratyk – stracił do tryumfatora ponad minutę. Zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka nie miał zbyt wielkich szans w starciu z 23-latkiem, ale sam mógł się pochwalić sporą przewagą nad brązowym medalistą – Kamilem Burym – która wyniosła ponad 40 sekund.

U pań, w biegu na 10 km, zwyciężyła Izabela Marcisz, a najwyżej spośród zawodniczek z naszego regionu uplasowała się Magdalena Kobielusz. Istebnianka, reprezentująca barwy klubowe SS-R LZS Sokół Szczyrk, została sklasyfikowana na 5. pozycji. Zaraz za nią uplasowała się Eliza Rucka (MKS Istebna).

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: