Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zybrzidowianki z Zebrzydowic na antenie TVP3

Zespół Zybrzidowianki z Zebrzydowic wystąpił w najnowszym odcinku programu „A kto nam zabroni!”, emitowanego na antenie TVP3 Katowice. Odcinek wyemitowany we wtorek, 20 stycznia, poświęcony był karnawałowej energii seniorów i połączył muzykę ludową z taneczną rozrywką w nowoczesnym, telewizyjnym formacie. Na stole pojawiły się również tzw. cieszyńskie ciasteczka.

Zybrzydowianki na antenie

Zybrzidowianki zaprezentowały na antenie to, z czego są najlepiej znane – ludową muzykę, regionalną tradycję i śpiew zakorzeniony w kulturze Śląska Cieszyńskiego. Ich obecność w programie była nie tylko okazją do pokazania artystycznego dorobku zespołu, ale także do promocji Zebrzydowic i lokalnej aktywności seniorów przed szeroką publicznością.

Program „A kto nam zabroni!” od lat stawia na autentyczność i bezpośredni kontakt z uczestnikami. „A kto nam zabroni!” promuje uczestnictwo oraz aktywne życie seniorów w różnych społecznościach. Do udziału w show zapraszane są grupy z całego regionu, co widać chociażby na przykładach zespołów, które reprezentowały swoje miejscowości na antenie TVP3 Katowice.  Seniorzy nie są w nim jedynie wykonawcami, ale współtwórcami widowiska – śpiewają, tańczą, biorą udział w zabawach i rozmowach, pokazując, że aktywność i pasja nie mają wieku.

W każdym odcinku dwie grupy seniorów – często z domów kultury, uniwersytetów trzeciego wieku lub lokalnych klubów – rywalizują ze sobą, prezentując swoje talenty i zajęcia. 

Karnawałowy odcinek

Wtorkowe wydanie miało wyraźnie karnawałowy charakter. W studiu spotkały się różne style i temperamenty – obok zespołu ludowego Zybrzydowianki pojawiła się także grupa taneczna z Dąbrowy Górniczej Niedzielne Potańcówki stawiające na współczesne rytmy. Całość dopełniła lekka, rozrywkowa formuła programu: zagadki, humor i słodki akcent w postaci tradycyjnych wypieków przygotowanych przez panie ze Śląska Cieszyńskiego.

Występ Zybrzidowianek nie jest pierwszym akcentem ze Śląska Cieszyńskiego w tym formacie. W ubiegłym roku w programie „A kto nam zabroni!” wystąpili seniorzy z Gminy Goleszów [pisalismy: Goleszów: seniorzy przed kamerami], którzy również zaprezentowali swoją aktywność i pasje, zdobywając sympatię widzów. To pokazuje, że region coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność w programach poświęconych seniorom i aktywności lokalnych społeczności.

Program szyty na miarę seniorów

„A kto nam zabroni!” emitowany jest od poniedziałku do piątku o godz. 15.45. Format od początku opiera się na założeniu, że jesień życia może być czasem intensywnej aktywności, a seniorzy mają nie tylko energię, ale i potrzebę bycia widocznymi w przestrzeni publicznej.

Odcinki, w tym najnowszy z udziałem zespołu z Zebrzydowic można obejrzeć na TUTAJ.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2026-01-21 14:52:11
Martin87: Od wy to macie zapłon jak stary diesel na mrozie, zamiast wcześniej o tym poinformować,to wy dopiero po fakcie
2026-01-21 19:27:50
☞☞☞: wkrotce.ox.pl
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: