Zwycięstwo Pawła Wąska!

Miłe wieści napłynęły do nas od południowych sąsiadów, gdzie odbył się dziś drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Sobotnie zmagania, we Frensztacie, padły łupem Pawła Wąska. Dla ustronianina to pierwsze w karierze zwycięstwo w tym cyklu.

Wąsek świetnie spisał się już podczas pierwszej serii, którą zakończył na drugim miejscu. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego uzyskał 100 metrów, a w serii finałowej dołożył jeszcze 3,5 m. Rok Justin, który prowadził na półmetku, wylądował pół metra bliżej od Wąska i uplasował się zaraz za nim, tracąc do 20-letniego ustronianina 0,4 pkt.

O mały włos, a na podium stanąłby jeszcze jeden reprezentant naszego kraju. Czwarte miejsce zajął Klemens Murańka, a piąty był Andrzej Stękała. Dobrze spisał się również Kacper Juroszek, który zajął 18. pozycję. Niewiele zabrako, a komplet biało-czerwonych zakończyłby dzisiejsze zmagania z punktami. Tak samo, jak to miało miejsce we wczorajszym konkursie, i dziś jedynym Polakiem, któremu nie udało się awansować do finałowej serii był Tomasz Pilch. 18-latkowi zabrakło dzisiaj szczęścia, gdyż druga runda umknęła mu o jeden punkt.

Letni Puchar Kontynentalny we Frensztacie, 17.08.2019:
1. Paweł Wąsek 100 m / 103,5 m / 245,3 pkt.