Zwycięstwo Magdaleny Kobielusz!

Zawodniczka MKS-u Istebna okazała się najlepsza w swej kategorii wiekowej (19-20 lat) podczas biegu na dystansie 7,5 km techniką dowolną, w ramach BlinkFestivalu 2019. Wśród seniorek zajęła 15. miejsce, a ze zwycięstwa radowała się Therese Johaug.

W czwartek, na starcie wymagającego biegu pojawiły się najlepsze biegaczki świata, na czele z Therese Johaug. Niespodzianki nie było i ze zwycięstwa radowała się właśnie Norweżka, która o blisko trzy minuty wyprzedziła koleżankę z reprezentacji, Ingvild Flugstad Oestberg. Na najniższym stopiu podium stanęła biathlonistka, Kaisa Makarainen.

Do Skandynawii wybrały się również polskie biegaczki narciarskie. W kategorii wiekowej od 19 do 20 lat zwyciężyła Magdalena Kobielusz. Zawodniczka istebniańskiego klubu pokonała 7,5 km trasę w czasie 38 minut i 42 sekundy. Tuż za Polką dobiegła do mety reprezentantka gospodarzy, Kristin Austgulen Fosnaes (straciła 17 sekund). Trzecia (w tejże kat. wiekowej) była kolejna z Polek, Izabela Marcisz.