Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zwycięstwo Harbutowic

Harbutowice zwyciężyły w XI Spartakiadzie Sportowo-Rekreacyjnej Sołectw Gminy Skoczów. Gospodarze tegorocznych zmagań sołeckich gminy Skoczów byli bezkonkurencyjni.

Chodzenie w parach na nartach, strzelanie z wiatrówki, slalom z taczką, rzut piłeczką tenisową do tarczy, chodzenie w szczudłach, rzucanie piłką do kosza, czy cięcie kloca drewna – z takimi konkurencjami musieli zmierzyć się reprezentanci sołectw gminy Skoczów podczas konkurencji przygotowanych na XI Spartakiadę Sportowo-Rekreacyjną.

Z pierwszą konkurencja najlepiej poradzili sobie przedstawiciele Wiślicy. W strzelaniu z wiatrówki (na strzelnicy sportowej), również najlepszy okazał się zawodnik z tej wioski. To zwycięstwo nikogo nie zaskoczyło. Wiślicę reprezentował Jan Krużołek, były żołnierz zawodowy i na dodatek rusznikarz. Kolejne zwycięstwo odnieśli wiśliczanie w slalomie z taczką, z położoną na niej oponą. W tej konkurencji startowały również pary. Trzy kolejne konkurencje: rzut piłeczką tenisową do tarczy, chodzenie na szczudłach na czas, rzuty piłką do kosza, wygrali reprezentanci Bładnic. Tak dobre wyniki zaskoczyły nawet sołtysa Jana Łomozika, który nie spodziewał się tak dobrej postawy swoich zawodników. Z przecinaniem kloca drewna najszybciej uporali się reprezentanci Kowali. Tamtejsi cieśle wyraźnie przeważali nad rywalami. Kloc o 30 cm średnicy przecięli w niecałe 20 sek. Ponad pół minuty zajęło to drugim w klasyfikacji zawodnikom Harbutowic. Gwoździe najsprawniej wbijał do pieńka reprezentant Ochab. W przedostatniej konkurencji, slalomie z piłką tenisową na szpadlu, najszybszy był zawodnik z Harbutowic.

W ostatniej konkurencji – łowienie piłeczek z basenu na czas (2 min) - zmierzyli się sołtysi. W tym momencie nie było jeszcze pewne, kto wygra spartakiadę. Dlatego ostatnia konkurencja była bardzo emocjonująca. Łowienie odbywało się w strugach deszczu. To jednak sołtysom nie przeszkadzało. Ze spokojem wyciągali sakiem piłeczki. Najwięcej – 50 - wyłowił ich Ryszard Drózd z Wilamowic. W kilku przypadkach potrzebna była dogrywka. Nad basenikiem spotkali się ponownie Maciej Bieniek z Ochab i Marzena Konieczny z Międzyświecia. Lepszy okazał się sołtys Ochab, co dało mu drugie miejsce i 10 punktów. Dzięki temu Ochaby zajęły trzecie miejsce w ostatecznej klasyfikacji, spychając na czwartą pozycję Kowale.

W dogrywce zmierzyli się również sołtysi Harbutowic i Wiślicy. Lepiej z łowieniem poradziła sobie Halina Romańska, przypieczętowując zwycięstwo Harbutowic w spartakiadzie. Nie zmartwiło to Jan Zabłockiego, bo był już pewny, że Wiślica uplasowała się na drugim miejscu. Potem były już tylko same przyjemności. Puchary, dyplomy i nagrody pieniężne dla najlepszych drużyn. Pucharami i dyplomami wyróżnieni zostali także zwycięzcy poszczególnych konkurencji. Nagrody wręczali: burmistrz Skoczowa Janina Żagan, z-caburmistrza Piotr Rucki i poseł Czesław Gluza, który ufundował nagrodę dla najliczniejszej reprezentacji sołectwa. I ta nagroda przypadła Harbutowicom. Spartakiada uświetniła również Lipowe Dni, czyli święto sołectwa.


KOD/mat.pras.

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: