Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Elena Aleksandrowna Czefranowa - opowieści o współczesnej Rosji

Już 24 lipca (wtorek) o godzinie 17.00 w siedzibie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie odbędzie się spotkanie z profesor Eleną Aleksandrowną Czefranową, prorektorem Rosyjskiej Akademii Prawa Ministerstwa Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej, a także autorką wielu prac z zakresu prawa rosyjskiego.

Na spotkanie z Eleną Aleksandrowną Czefranową, prorektorem Rosyjskiej Akademii Prawa Ministerstwa Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej, jak również autorką wielu prac z zakresu prawa rosyjskiego zaprasza Biblioteka Miejska w Cieszynie.

Lipcowe spotkanie będzie okazją do wysłuchania opowieści o współczesnej Rosji, a także o drogach, którymi dzisiejsza Federacja Rosyjska podąża. Elena Aleksandrowna Czefranowa, która swego czasu prowadziła wykłady na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, w cieszyńskiej Bibliotece gościć będzie po raz pierwszy. Wizyta będzie dla niej również okazją do odwiedzenia swoich krewnych w Cieszynie.

- Elena Aleksandrowna Czefranowa jest profesorem nauk prawnych, zasłużonym prawnikiem Federacji Rosyjskiej, pełni funkcję prorektora Rosyjskiej Akademii Prawa Ministerstwa Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej. Jest autorką ponad stu publikacji naukowych, w tym również podręczników z zakresu prawa gospodarczego i rodzinnego. Na spotkaniu w Bibliotece opowiadać będzie o sytuacji w Rosji – wyjaśnia Magdalena Strządała z BM.

Biblioteka przygotowuje się też do kolejnych spotkań:

- 29 września odbędzie się spotkanie z prokuratorem w stanie spoczynku, Zygmuntem Ogórkiem, autorem książek z anegdotami prawniczymi. Spotkanie będzie promocją nowej książki "Orator złotousty. Anegdoty prawnicze". Promocja będzie miała miejsce w ramach święta "Skarby z cieszyńskiej trówły" w Cafe Muzeum i będzie połączona z podsumowaniem Konkursu Jednego Wiersza, zatytułowanego w tym roku "Satyra, fraszka, limeryk... Cieszyn w poezji (nie)poważnej". W październik planujemy spotkanie z malarką i pisarką Romą Ligocką, autorką m.in. głośnej książki "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku". Dokładną datę spotkania jeszcze ustalamy z Wydawnictwem Literackim, wydawcą książek R. Ligockiej – informuje M. Strządała z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. 

Spotkanie z profesor Eleną Aleksandrowną Czefranową, prorektorem Rosyjskiej Akademii Prawa Ministerstwa Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej, a także autorką wielu prac z zakresu prawa rosyjskiego odbędzie się 24 lipca 2012 r. o godz. 17.00 w siedzibie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (ul. Głęboka 15, sala konferencyjna). Wstęp wolny.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: