Zwycięstwa Beskidu i Kuźni!

To była udana środa dla naszych klubów z IV ligi. Zarówno skoczowianie, jak i ustronianie, sięgnęli po trzy punkty. W przypadku tych pierwszych, to bardzo cenne zwycięstwo, gdyż wciąż daje im nadzieję na utrzymanie.

Podopieczni Kamila Sornata odnieśli ostatnie zwycięstwo 14 kwietnia, kiedy pokonali Spójnię Landek. Od tamtego czasu rozegrali osiem spotkań, ale w żadnym z nich nie potrafili odnieść wygranej. Ta nadeszła w końcu wczoraj.

Beskid zmierzył się z drużyną, która również plasuje się w strefie spadkowej, Unią Racibórz. Gospodarze zaczęli znacznie lepiej, bo już w 16. minucie objęli prowadzenie, po bramce Krzysztofa Surowskiego. Drugi cios zadał Łukasz Zaremski, niecałe dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. Kiedy wszystko wskazywało na to, iż Beskid wyjdzie na drugą połowę z dwubramkową zaliczką, Mateusz Kocot zdobył kontaktowego gola i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1.

Na szczęście dla skoczowian, po niecałych ośmiu minutach od rozpoczęcia drugiej połowy, Kamil Janik podwyższył prowadzenie Beskidu, a jak się też później okazało, była to zwycięska bramka. Goście jeszcze zdramatyzowali ostatnich kilkadziesiąt minut, poprzez strzelca pierwszego trafienia, Kocota. Ale na więcej ich już nie było stać i Skoczów wywalczył trzy punkty.

To bardzo cenne zwycięstwo dla podopiecznych Kamila Sornata. Gdyby wczoraj straciliby punkty, już dziś byliby pewni, że żegnają się z IV ligą. Jednak wygrana wciąż daje im szansę na utrzymanie. Co się musi wydarzyć, aby Beskid nie spadł do Okręgówki? Obowiązkowo wygrać dwa ostatnie mecze tego sezonu, oba na własnym stadionie. Najpierw z MKP Odrą Centrum Wodzisław Śląski (4. w tabeli), a później z rezerwą GKS-u Tychy (8.).

Zwycięstwo odniosła także Kuźnia Ustroń. Ale w przypadku piłkarzy Mateusza Żebrowskiego, była to przekonująca wygrana. Co prawda, w 5. minucie, goście za sprawą Michała Zielińskiego wyszli na prowadzenie, ale potem rozpoczęło się show gospodarzy. Wojtasik, Czyż i Pala. Ta trójka trafiła do siatki rywali jeszcze w pierwszych 45 minutach. A po przerwie, gole zdobyli Sikora, Chmiel i znowu Wojtasik. Ostatecznie, Kuźnia wygrała 6:2 i dzięki temu odskoczyła od strefy spadkowej.

Ustroń wskoczył do czołowej „10”, zamykając ją. Dzięki trzem punktom, Kuźnia ma przewagę czterech oczek nad czternastą w tabeli, Unią Racibórz, która otwiera strefę spadkową. Z kim przyjdzie się jeszcze zmierzyć ustronianom? W niedzielę czeka ich wyjazd do Bielska-Białej, gdzie zagrają z rezerwami Podbeskidzia (12. w tabeli). A w ostatniej kolejce podejmą GKS Radziechowy-Wieprz (5.).