Zwycięska bramka Chmielewskiego!

Mistrzowie Czech powrócili do rywalizacji po tygodniu przerwy i ponownie sięgnęli po komplet punktów. Zwycięskie trafienie dla Stalowników, w starciu z HC Olomouc, zanotował Aron Chmielewski (na zdj.).

Goście udanie rozpoczęli piątkowe starcie w ramach 57. kolejki Tipsport Extraligi, ponieważ już w 6. minucie wynik otworzył Petr Strapac, ale spory udział przy jego trafieniu miał Vladimir Dravecky, od którego odbił się krążek. Kibice zgromadzeni w Werk Arenie czekali na odpowiedź mistrzów Czech do drugiej tercji.

Do wyrównania doprowadził Petr Vrana. Kapitan Trzyńca powrócił na lód po blisko miesięcznej przerwie spowodowanej pozytywnymi testami na obecność koronawirusa. Hokeiści spod Jaworowego objęli prowadzenie w 47. minucie, a na listę strzelców wpisał się Aron Chmielewski. Jak się później okazało, bramka reprezentanta Polski zapewniła gospodarzom komplet punktów, a Stalownicy wygrali 3:1.

- Nie było to idealne spotkanie w naszym wykonaniu, ale cieszę się, że zdołaliśmy wygrać - przyznał Tomas Marcinko, który w dzisiejszym meczu zanotował asystę oraz ustalił końcowy rezultat. - Mamy za sobą taki okres, w którym jedni hokeiści trenowali, a inni musieli zostać w domu. Potrzebowaliśmy wrócić do rytmu meczowego i ciężko trenowaliśmy w ostatnich dniach. Dobrze, że punkty zostają w Trzyńcu - dodał słowacki hokeista w rozmowie dla oficjalnej strony klubu.

Mistrzowie Czech pozostają na pierwszym miejscu w ligowej tabeli i dzięki dzisiejszej wygranej odskoczyli od HK Mountfield na różnicę trzech punktów. Warto również zaznaczyć, że Stalownicy mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie.