Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (135)

Po ciężkim dla większości tygodniu w pracy na poprawę humoru lub wieczornego relaksu proponujemy czytelnikom naszego portalu kilka ciekawych książek. Są to podpowiedzi bo każdy ma ulubione gatunki czy autorów. Jest literatura piękna, sensacyjna oraz coś dla dzieci.

Piotr Pietrzak jest autorem polskiego, współczesnego romansu obyczajowego „Nic więcej”, który do księgarni i bibliotek trafił końcem 2020 roku. Czy czuliście kiedyś samotność? Czy czuliście pustkę w pokoju pełnym ludzi? Czy czuliście zazdrość na widok całującej się na ulicy pary? Zazdrość, która serce zamienia w kamień spadający w otchłań tęsknoty? Czy byliście w miejscu, gdzie zapomina się o swoich pragnieniach? I wtedy, pojawia się ONA. Osoba wlewająca do waszego serca balsam nadziei na lepsze jutro. Osoba przezwyciężająca mroki niespełnionych uczuć, której miłość, wypełnia każdą komórkę waszego ciała Piotr, dwudziestoczteroletni student Akademii Sztuk Pięknych, takiej osoby poszukiwał od dawna. Mimo traumatycznych wydarzeń z dzieciństwa konsekwentnie dąży do realizacji swoich marzeń. Rozdarty pomiędzy nieposkromioną ambicją a swoimi skrywanymi pragnieniami, nawiązuje romans z żoną wpływowego mecenasa sztuki. Jednak gdy los stawia na jego drodze Agnieszkę, przekonuje się, że życie i miłość nie są łatwą ścieżką, ale najeżonym wieloma pułapkami torem przeszkód. Z pozoru przelotny flirt szybko okazuje się mocną relacją, która wywrze wpływ na każdą osobę z ich otoczenia i nikogo nie pozostawi obojętnym.

W połowie 2021 roku ukazał się na rynku wydawniczym współczesny kryminał polityczny Izabeli SzylkoDama z blizną”. W trakcie kampanii prezydenckiej jeden z kandydatów zostaje zamordowany. Wszystko wskazuje, że to zabójstwo polityczne. Prowadzący śledztwo komisarz Hardy nie ufa oczywistym rozwiązaniom. Kiedy wychodzą na jaw tajemnice z przeszłości, sprawy zaczynają się komplikować. Gra o władzę staje się grą o życie. Czy zabójstwo polityka wiąże się z wcześniejszym uprowadzeniem jego żony? Kto zyskał na śmierci kandydata? A kto najwięcej straci? Wciągająca fabuła, precyzyjnie skonstruowana intryga, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujący finał to niewątpliwe atuty tej opowieści. Cieszę się, że go zabili powiedziała bez ogródek, gdy tylko usiedli. Należało mu się to. Jest jakaś sprawiedliwość. Śmierć za śmierć. () Ja myślę, że prokuratora też przekupili, ale przecież nie mam na to dowodów. Więc może pan uznać, że tego pan nie słyszał. Wszystko inne mogę udowodnić.

Czytelnikom, którzy lubią podróże i opisy przyrody proponujemy współczesną powieść przygodową „Piknik z niedźwiedziami” autorstwa Billa Bryson. Szlak Appalachów to jeden z najdłuższych ciągłych szlaków pieszych na świecie. Przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych od Georgii po Maine, przez krajobrazy, które należą do najpiękniejszych w Ameryce. Ponad trzy tysiące kilometrów odludnej górskiej dziczy pełnej niedźwiedzi, łosi, rysiów, grzechotników, trujących roślin i psychopatycznych morderców. Wydawałoby się, że to niepokojąca perspektywa dla rozsądnych ludzi. Ale nie dla Billa Brysona! W towarzystwie przyjaciela Stephena Katza autor wyrusza na pieszą wyprawę przez gigantyczną leśną gęstwinę, pragnąc zrealizować swoje największe marzenie przenocować pod gołym niebem i nie dać się zjeść! Piknik z niedźwiedziami to książka, która poprawia humor, zaskakuje obserwacjami i ciekawie podanymi faktami o eksplorowanych zakątkach.

Młodszej części czytelników tym razem proponujemy książkę Joe WilsonaWyspa, której nie było”. Rixon Webster ma 12 lat, mieszka z mamą. Pewnego dnia mama Rixona otrzymuje wiadomość o śmierci wuja, z którym się nie widziała od wielu lat – jako najbliższa żyjąca krewna otrzyma po nim spadek. Rixon także proszony jest o przybycie do kancelarii prawnej. Okazuje się, że Rixon otrzymał w spadku… wyspę. Maleńką wyspę, która widnieje tylko na jednej mapie sprzed ponad 200 lat. Prawnik daje także chłopcu (w tajemnicy przed mamą) kopertę, w której znajdują się wycinki z gazet sprzed 5 lat, mówiące o zaginięciu grupy naukowców, oraz pendrive. Na pendrivie zapisano cały ciąg równań matematycznych oraz tajemniczy rysunek.

Pandemia nabiera rozpędu tak więc póki jeszcze można to zapraszamy do bibliotek naszego powiatu po coś interesującego do czytania w wolnych chwilach.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-22 08:35:54
oxjas1: Droga mlodziezy, dziennikarka radia eska na tik-toku pokazala manipulacje rezimowej tvp pod wodza p. Kurskiego. Dziwie sie, jak mozna wierzyc telewizji robionej przez faceta, katolika, ktory po 24 latach uniewaznil swoja zone i trojke dzieci. Takie indywidum bez honoru trudno nazwac facetem, nie mowiac o autorytecie ! https://mobile.twitter.com/MarcinTyc/status/1484202301984321546?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1484202301984321546%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwiadomosci.gazeta.pl%2Fwiadomosci%2F711488328026247dziennikarka-radia-eska-obnaza-na-tik-toku-manipulacje-tvp.html
2022-01-22 09:17:50
sierżant_Niemyty_Wycior: to jest dobre, klasyka: Proboszcz kościoła w Borkach Nizińskich na Podkarpaciu objęty kwarantanną z powodu ogniska COVID-19 w szkole, w której uczy, odprawiał mszę. Na widok policjantów uciekł, a zakrystian udawał, że go nie zna. To nie pierwszy incydent, w którym duchowni ignorują restrykcje sanitarne i sytuację epidemiologiczną.
2022-01-22 17:37:20
Marx.: o tym, co religia robi z mózgów: "Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu postanowiło zwrócić producentowi chemii gospodarczej środki, które miały wesprzeć nową pralnię społeczną. Powodem miało być to, że firma nie zgodziła się na poświęcenie tego miejsca przez biskupa pomocniczego. - Cała ta sprawa pokazuje, że w świecie, w którym pewne wartości są rozmywane i z którego próbuje się na różne sposoby wymazać Pana Boga, wierność do końca i bez kompromisów ma sens - skomentował incydent rzecznik wrocławskiej archidiecezji" - wypowiedzi rzecznika komentować nie trzeba
2022-01-22 19:35:23
oxjas1: Niedlugo beda TOI-TOI swiecic ? Kasa musi sie zgadzac.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: