Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zwiedzaj w domowym zaciszu

Śląsk Cieszyński jest regionem, w którym zabytków znajduje się sporo. Spora część z nich to zabytki architektoniczne rozsiane po miastach i wsiach. Do niedawna, aby je odwiedzić trzeba było wybrać się na wycieczkę. Od jakiegoś czasu jednak można podziwiać najpiękniejsze skarby architektoniczne regionu z własnego domu, dzięki usłudze zwiedzania on-line.

Prace, które umożliwiają zwiedzanie zabytkowych kościołów za pośrednictwem komputera rozpoczęły się w marcu 2017 roku. Dziś można wirtualnie zwiedzić łącznie 22 kościoły, znajdujące się zarówno w Polsce, jak i w Czechach. Dodatkowo, przy zwiedzaniu można również skorzystać z wirtualnego przewodnika, czyli opisów, zawierających szczegółowe informacje dotyczące każdej świątyni. Opisy są dostępne w języku polskim, czeskim i angielskim.

- Wirtualne zwiedzenie wszystkich kościołów drewnianych na Śląsku Cieszyńskim jest tylko zachętą do odwiedzenia tych pięknych zabytków „in situ”. Przestąpienie progu drewnianego kościoła, przenosi nas w zupełnie inny klimat. Zapach drewna i na ogół niewielka powierzchnia kościoła sprawiają, że czujemy się w nich inaczej niż w nowych, często przypominających bardziej hale sportowe, świątyniach – informuje w słowie wstępnym Irena Prengel-Adamczyk, kierownik Działu Sztuki w Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Poniżej lista kościołów, które można zwiedzać on-line:

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: