Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zupełnie Inna Bajka - dla Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie

''Zupełnie Inna Bajka'' to tytuł przedstawienia, które odbyło się w miniony piątek (13.04.2012) w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

W ramach kampanii „Pola Nadziei” w cieszyńskiej Bibliotece Miejskiej Grupa Teatralna  Baj(k)arze przedstawiła sztukę Johna Whitewood’a pt.: „ Zupełni Inna Bajka”. Przedstawieniu towarzyszyła zbiórka pieniężna na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

Grupa Baj(k)arze powstała w grudniu 2010 roku z inicjatywy Johna Whitewood’a, który pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jego sztuki zostały zrealizowane i wyemitowane przez Telewizję i radio BBC. Teraz mamy okazję oglądać je również w Cieszynie. 

Były już pogadanki, spotkania, konkursy, przemarsze... Wczoraj przyszła pora na kolejną inicjatywę w ramach kampanii „Pola nadziei”. - Grupa Teatralna Baj(k)arze zagrała dla Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty wystawiając „Zupełnie Inną Bajkę” - sztukę Johna Whitewood’a w tłumaczeniu Lucyny Krzanowskiej – wyjaśnia Halina Sajdok-Żyła wolontariuszka i koordynatorka „Pól nadziei” - Pieniądze, które uda się zebrać przeznaczone zostaną na sprzęt rehabilitacyjny, przede wszystkim na zakup łóżek, których nam brakuje... Za nami zbiórki pieniędzy w cieszyńskich marketach, przed nami jeszcze wiele...

W najbliższą środę (18 kwietnia) w ramach kampanii „Pola nadziei” nastąpi przemarsz ulicami miasta, w którym udział wezmą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Cieszynie.

- Uczniowie ci wcześniej wzięli udział w sadzeni żonkili – wyjaśnia koordynatorka akcji – Do marszu dołączą także przedszkolaki, następnie udamy się do sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej, gdzie zobaczymy bajkę wystawioną przez aktorów z SP3, której głównym tematem będzie nasze zdrowie. Oczywiście tego dnia obowiązuje żółty kolor ubioru. W ten sposób chcemy zaakcentować „Dzień Żonkila”. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: