Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zrzeka się mandatu

Burmistrz kończącej się kadencji Ryszard Macura nie będzie radnym Rady Miejskiej Cieszyna 2018-2023. Macura zrzeka się mandatu.

Burmistrz kończącej się kadencji (2014-2018) Ryszard Macura przegrał w II turze walkę o fotel burmistrza z Gabrielą Staszkiewicz. Zdobył 5407 głosów zaś Staszkiewicz 6887 głosów. Frekwencja wyborcza w mieście nad Olzą wyniosła 46%.

Lider Akcji Samorządowej AS dostał się jednak do Rady Miasta zdobywając w swoim okręgu 367 głosów. Jak dowiedział się portal OX.PL Ryszard Macura nie będzie jednak radnym. Zrzeka się mandatu. Otrzymałem propozycję pracy, która uniemożliwia mi łączenie tej pracy z mandatem radnego. To jest powód rezygnacji – komentuje Macura.

Zgodnie z prawem miejsce ustępującego radnego obejmie kandydat, który z danego okręgu i danego komitetu wyborczego otrzymał największą liczbę głosów w wyborach samorządowych. W tym przypadku jest to Paweł Czycharowski.

Nowa rada po raz pierwszy spotka się 22 listopada (czwartek) o godz. 15:00. Radni otrzymają zaświadczenia o wyborze na radnego oraz złożą ślubowanie. Taka sama procedura dotyczy również nowej Pani Burmistrz Gabrieli Staszkiewicz. Tego dnia wybrany zostanie Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna oraz dwóch Wiceprzewodniczących. W porządku obrad znalazł się również wybór Komisji Rewizyjnej, Skarg Wniosków i Petycji oraz podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Miasta Cieszyna.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

79
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-16 15:38:21
berta25: Gratulacje dla nowego radnego.Mam nadzieję,że pomimo nadmiaru Swojej pracy poświęci też czas dla Nas zwykłych Obywateli
2018-11-16 15:40:49
krzysztof.mm: pisizna dba o swoich - im się przecież n a l e ż y
2018-11-16 17:23:15
tom lem: To szachrajka ma wolną rękę w kreowaniu współpracy z radą miasta.
2018-11-16 20:08:04
Marzanna: Żal mi Cieszyniaków, ale Cieszyn ma to co chciał. Byłemu burmistrzowi życzę powodzenia.
2018-11-16 20:13:46
jasper: Czyzby nowy dyrektor COK ??
2018-11-16 22:11:42
rainman: Powodzenia Panie Burmistrzu i dziękujemy za 5 lat służby naszemu miastu.
2018-11-17 00:10:50
Gal: Jest Pan uprzejmym człowiekiem. I za to chwała. Teraz z nadzieją czekamy na osobę uprzejmą, ale przede wszystkim kompetentną, która przywróci Cieszynowi dawny blask i pozycję. Wiem, że Pani nie zawiedzie.
2018-11-17 07:01:14
krzysztof.mm: i proszę bardzo, Macura, podobnie jak 4 lata temu Ficek, ląduje na budżetowej posadzie miejskiej - nowa burmistrzyni na ile może na tyle powinna starać się zapobiec temu kolejnemu aktowi umacniania cieszyńskiej koterii, to kolejny spadochroniarz bez kompetencji i kwalifikacji na garnuszku podatników
2018-11-17 07:35:02
Mach: Rzeczywistość pokazuje ,że tak naprawdę liczy się tylko praca. Dla chleba Panie dla chleba, uśmiercamy idee. Muszę przyznać, że tylko CRS zbudowało lokalne stowarzyszenie, które chce mieć wpływ na samorząd. CIS, przekształcony w AS pozbywa się na życzenie byłego burmistrza lidera,czyli swojej obecności w RM i to ostatecznie oznacza ,że tak faktycznie nowa pani burmistrz w RM praktycznie nie będzie miała opozycji. A jej brak, na pewno będzie ze szkodą dla mieszkańców.Nikogo nie będzie stać na rzeczową i konstruktywną krytykę od środka poczynań uchwałodawczych Rady i wykonawczych burmistrza, nie będzie miejsca na refleksję tak potrzebną przy wydawaniu publicznych pieniędzy. Okazuje się, że stanowiska polityczne obsadzane są głównie przez ludzi z budżetu, którzy powracają po przegranych wyborach na stanowiska budżetowe. Po raz pierwszy, to pani Burmistrz, została wybrana jako przedstawicielka wolnego rynku, na stanowisko burmistrza i dopiero po 5 latach zostaną jej rządy poddane weryfikacji. Czy, w tym wypadku powróci na swoje uprzednio zajmowane stanowisko, gdy utraci zaufanie wyborców? Jeśli firmę obejmie kolejny właściciel, ten powrót nie będzie taki jednoznaczny , czy i wtedy znów znajdzie się posada w budżecie?
2018-11-17 08:16:57
krzysztof.mm: więc życzmy nowej burmistrzyni powodzenia w sanacji cieszyńskiego grajdoła i kolejnej udanej kadencji
2018-11-17 09:42:00
Donek: Nikt jeszcze w Cieszynie nie rozliczył żadnego burmistrza i rady z podejmowanych decyzji. Kto rozliczył radę albo byłego burmistrza Szczurka za niewykupiony dworzec PKS. Ile pieniędzy przez to stracił Cieszyn. Komu potrzebna jest w Cieszynie Galeria Stella. Ile przez to zostanie zlikwidowanych sklepów na Głębokiej które jeszcze płacą czynsz do miasta. W nagrodę Szczurek przez Cieszyniaków został wybrany do starostwa i chce zostać starostą. Takie myślenie Cieszyniaków jak w tym kraju za złe decyzje dostaje się jeszcze lepszą fuchę. Kto chciał dla Cieszyna dobrze to dla przekory wybiera się gorszy wariant i to jeszcze cały CRS z burmistrzem. Cieszyniacy zapomnieli że Cieszyn jest drugą w powiecie najbardziej zadłużoną gminą taką spuściznę Macurowi zostawili byli burmistrzowie a on mimo to wybudował piękny dworzec. Szkoda że w Cieszynie nie umie się docenić dobrych rzetelnych uczciwych ludzi i się na nich pluje. Przeszkadza im nawet to że ktoś jest bardzo wierzącym. Za wiarę co poniektórzy to by nawet poszli do piekła. Cieszyn za 5 lat obudzi się z nocnikiem w ręku. Tylko patrzeć jak duża będzie pomoc dla znanej nam fundacji kreowanej przez CRS nikomu niepotrzebnej. Najbardziej wulgarnym na tym portalu jest niejaki krzysztof.mm nie wiem co mu zrobił były burmistrz żeby być tak oplutym przez byle jakiego typa. Nawet kultury mu brakuje w pisaniu, Gdyby miał się ujawnić inaczej wyglądałyby jego wpisy. Byłemu burmistrzowi życzę powodzenia i dziękuję za oddaną pracę dla miasta.
2018-11-17 09:47:02
tom lem: Nowa Pani Burmistrz uzyskała więc wszystko co mogła wygrać w czasie wyborów i należy się spodziewać rządów na miarę krytyki poprzednika, której niedawna kandydatka się dopuszczała. Spodziewajmy się więc rychłego wprowadzania w życie planów bizneswomen, które szybko zweryfikuje samorządowa (cieszyńska) rzeczywistość. Możemy spodziewać się braku kontroli organu wykonawczego, gdy na przewodniczącego komisji rewizyjnej zostanie wybrany człowiek z największym doświadczeniem w tej dziedzinie, który przez połowę kadencji kontrolę przeprowadza "śpiewająco" a w drugiej przechodzi do opozycji licząc na lepszy wynik w wyborach na kolejnego burmistrza.
2018-11-17 10:14:43
krzysztof.mm: donek, biedaku - nie mówi się, że "z nocnikiem w ręku", tylko "z ręką w nocniku" - ale patałachom nikt nie wytłumaczy, że białe jest białe, a czarne jest czarne - Bogu dzięki Cieszyn pozbył się najgorszego burmistrza w historii, a jego klaka musi jeszcze trochę pomęczyć się w konwulsjach ekstazy nerwowej, po drodze wypisywać brednie o rozliczaniu za "niewykupiony dworzec" i "niepotrzebną galerię" - idiotów nie sieją, sami rosną - w zakrystiach i przed TVPiS +++ [p.s. czekam na donka ujawnienie się]
2018-11-17 10:56:27
knefel: ja-sioKrzysio najgorszym burmistrzem był gryzoń który doprowadził Cieszyn do ruiny. Teraz będzie powiat rujnował. Z tego co pamiętam to dla ciebie jedyną logiczną kandydatką na burmistrza była p. Wawrzeczko, ale jak widzisz skończyłeś z ręką w nocniku. Tak jakoś mi cię żal. Teraz rozdajesz klaki byłej konkurentce.
2018-11-17 12:02:43
Mach: Problem jest poważniejszy. Zwróćcie uwagę, do wyborów każda ze stron snuła wizję realizacji własnych pomysłów na miasto, z ogromną chęcią na bycie burmistrzem lub co najmniej radnym. tak właściwie zachowali się z wyjątkiem pana Gluzy wszyscy kandydaci do fotelu burmistrza. Szybko jednak okazało się ,że jak fotel burmistrza obsadziła kontrkandydatka z drugiej tury, byłemu burmistrzowi, który tworzył swoje zaplecze polityczne AS, nagle odechciało się być także radnym. Rozumiem, że tylko stanowisko w magistracie lub podległych jemu służbach wyklucza łączenie mandatu radnego z pełnieniem funkcji w magistracie. Myślę,że w tej kwestii jest jakaś niewiadoma. Dla mnie nie do końca jasna. A przecież w tym zakresie sprawa rezygnacji z mandatu w sensie prawnym powinna być uzasadniona. Taką postawą były burmistrz sprawia zawód swojemu ugrupowaniu AS, ale także tym którzy oddali na niego głos i w tym zakresie jest to nieprzyjemna informacja dl,a wszystkich mieszkańców, forma dezercji i niepogodzenie się z wynikami demokracji. Zmienić punkt widzenia i prosić o udzielenie głosu przewodniczącego RM przez podnoszenie reki, jest poniżej ambicji byłego już burmistrza? Jak to mamy rozumieć? Brutalnie mówiąc po męsku, znów zabrakło jaj.
2018-11-17 12:31:57
bronek91: Wszystkim udzielającym kredyt zaufania rzekomo nowej ekipie w cieszyńskim ratuszu powiem jedno→ rewolucji nie będzie, raczej należy przygotować się na kontynuowanie lokalnej kratokracji a samorządowy grajdołek różnych znajomków, plenipotentów i przyjaciół jak z uzasadnieniem podejrzewam, zostanie nienaruszony. Nawet zaryzykowałbym stwierdzenie iż może się jeszcze bardziej rozplenić. W końcu WSZYSCY JESTEŚMY RAZEM a elementem prowadzenia biznesu jest w końcu również ZASÓB LUDZKI. Jak widać do świadomości wielu nie dotarło, iż gmina czy inny podmiot samorządowy firmą nie jest, rządzi się INNYMI ZASADAMI a w szczególności ma INNE CELE DO ZREALIZOWANIA. Zobaczymy co „NOWA” PANI BURMISTRA zrealizuje (w rzeczywistości stary samorządowy wyjadacz) jak optymalnie powiąże kwestie związane z ochroną środowiska oraz budową (nie odnową) nowych miejsc parkingowych w centrum miasta i równolegle powiększy potencjał turystyczny nadolziańskiego grodu. Jak powiedział Lao Tsy: Nie każdy skuteczny w zdobywaniu władzy jest odpowiedni w jej sprawowaniu. Jak widać, obsady personalne się pozmieniały a reszta (wpływy, interesy) pozostała na swoim miejscu. Takich mamy polityków, na jakich jako społeczeństwo zasługujemy.
2018-11-17 12:43:22
bronek91: krzysztof.mm myślę, iż najgorszym do tej pory burmistrzem Cieszyna z całą pewnością był człowiek za KADENCJI, którego doszło de facto do chuligańskiego wybryku destrukcji i dewastacji cieszyńskiego dworca. Komu służyła ta niedźwiedzia przysługa okazana z jego strony? Kto zyskał? Natomiast odwoływanie się z Twojej krzysztof.mm strony do „sanacji” dobitnie wskazuje na twoje ukryte autorytarne zapędy i konformizm.
2018-11-17 13:35:49
tom lem: Czy jest to forma dezercji, czy przyzwolenie na postępowanie przegranych byłych burmistrzów można dyskutować. Jest jednak niepokojącą tradycją w Cieszynie, że przegrani na kolejną kadencję znajdują ciepłe schronienie pod płaszczykiem samorządowych dochodów. Trzeci raz korzystanie z tego fortelu już wyczerpało wstrzemięźliwość w krytyce takich zachowań, jednak za mało podano informacji co jest powodem rezygnacji z pełnienia mandatu radnego, by sugerować "brak jaj". Niewątpliwie rezygnacja jest lepszym rozwiązaniem niż udawanie samorządowca z jajami, który z kwoką jest per TY.
2018-11-17 14:04:00
Mustang85: Widzę, że jak szybko zmienia się sytuacja w Cieszynie, tak szybko ludzie zmieniają zdanie. Teraz płaczecie za Macurą? To jest jakieś nieporozumienie. Afera za aferą, kolesiostwo i nepotyzm. A na koniec, Macura i tak olał swoich wyborców i już szykuje się do przejęcia ciepłej posadki na koszt podatników. Bardzo dobrze, że nie wygrał tych wyborów bo ludzie nie zgadzają się na to, żeby w Cieszynie rządził Kościół katolicki, z którym Macura jak wiadomo miał układy od samego początku i był przez niego popierany. Nie piję tu do jego wiary. Każdy wierzy w co chce. Ale jeśli interesy kościoła stawia się ponad interesy swojego miasta to taka władza niczego dobrego nie przynosi. Co potwierdziło obecna sytuacja w Cieszynie.
2018-11-17 14:35:59
tom lem: Jest bardzo interesujące "Otrzymałem propozycję pracy, która uniemożliwia mi łączenie tej pracy z mandatem radnego. To jest powód rezygnacji"- czyżby ta propozycja wypłynęła od jeszcze nie powołanej lecz wybranej Pani burmistrz? Trzeba być niepoprawnym optymistą z dużą wiarą w ludzi, by taką propozycje przyjąć, zwłaszcza od osoby która po własnej zgodzie składa w tej sprawie wyjaśnienia na policji. A może to propozycja któregoś z prezesów spółek miejskich , którzy rozdają karty w mieście włącznie ze środkami publicznymi?
2018-11-17 14:42:12
bronek91: tom lem → bardzo słuszne uwagi. „na kolejną kadencję znajdują ciepłe schronienie pod płaszczykiem samorządowych dochodów.”→ Dawniej nazywano to Rzeczpospolitą Proboszczów a dziś określa się to jako Rzeczpospolitą Przyjaciół.
2018-11-17 14:47:57
bronek91: Ludzie/wyborcy/suweren uważa, czy raczej wierzy w moc sprawczą postaci, która niczym szeryf z dzikiego zachodu zaprowadzi ład, porządek i zapewni stabilność ekonomiczną. Prawda jest zupełnie inna. Ci wszyscy, czy raczej spora część tych „SAMORZĄDOWCÓW”, którzy w dużej mierze spóźnili się na podział dorobku narodowego (akumulację kapitału) z lat 90. XX wieku próbują teraz odbić sobie na samorządach. Czy z PO, czy z KO, czy z PiS czy z kolejnych klonów czy kameleonów na niwie samorządowej łączy ich wspólny interes. Rzeczpospolita Przyjaciół, gdzie ideologia służy jedynie jako narzędzie oddziaływania na emocje i zniekształcanie obrazu suwerenowi. Oni wszyscy się ze sobą „rzekomo” kłócą, a w rzeczywistości dzielą apanażami, ludowi pozostaje tylko decydujące rozstrzygnięcie jak należy podzielić torcik. W końcu trzeba mieć jakiś punkt punkt odniesienia. Żeby wszystko było OK.
2018-11-17 15:00:47
bronek91: Zmianie polega cały ten system tym razem już bez grubej kreski! Pan X czy Pani Y czy Obojniak XY nie zmieni w sposób zadowalający jakości polskiej „powiatowej” czyt. samorządowej polityki, może mieć jedynie bardziej lub mniej przychylne dla suwerena oblicze, czy będzie sprawiał jedynie lepsze wrażenie. Czy Pani X czy Pan Y, system pozostanie wraz z całym spadkiem po poprzednikach.
2018-11-17 15:05:42
bronek91: Powiedzmy sobie szczerze, polskie społeczeństwo jest naiwne, oczekuje słusznych zmian ale nikt nie chce się podejmować koniecznych działań, no bo mnie ktoś „nie będzie lubiał”. Oczywiście, iż nie będzie „lubiał”, skoro potencjalne słuszne działania ze strony dobrze zorganizowanego społeczeństwa będą godzić w czyjąś egzystencję opartą o układ zakotwiczony w patologicznym systemie. Powiedzmy sobie szczerze, polskie społeczeństwo nie przypomina już narodu, przez dekady zostało zdegradowane do etnosu, któremu w obecnym systemie przypadła rola rabów, murzyków, czyli bezwolnej taniej lub tańszej siły roboczej. Później się zastanawiamy, dlaczego na arenie międzynarodowej jesteśmy traktowani w taki a nie inny sposób, w szczególności kiedy upominamy się o swoje.
2018-11-17 15:13:52
bronek91: Mustang85, a na jakiej podstawie stwierdzasz, iż passa afer zostanie zakończona? In plus, nie wszystkie afery poprzedników, jak z uzasadnieniem podejrzewam, nie ujrzały jeszcze przysłowiowego światła dziennego. Główny problem polega na tym, iż winni nie zostają sprawiedliwie i adekwatnie ukarani. Jak myślisz dlaczego? Czyżby oskarżyciela było brak? Natomiast ujawnienie danego czynu zaczyna być postrzegane jako sposób na wypromowanie następcy z innej koterii, nie partii.
2018-11-17 15:20:14
bronek91: Mustang85: Funkcjonuje rozdział Wspólnot Wyznaniowych od Państwa, widocznie nie jesteś zorientowany. Wskazywanie tylko na jedną z licznie występujących wspólnot wyznaniowych dowodzi jedynie braku tolerancji z Twojej Mustang85 strony. „jeśli interesy kościoła stawia się ponad interesy swojego miasta”- cytat Przyzwoitość wymaga podania przykładów, w przeciwnym przypadku co Cię Mustang85 różni od lokalnego kołtuna?
2018-11-17 16:39:10
krzysztof.mm: do pogrążonych mentalnie w mrokach PRL-u fanatycznych opłakiwaczy starego dworca PKS: Bogu najwyższemu niech będą dzięki, że ten obleśny plac zniknął z cieszyńskiej przestrzeni - w efekcie Cieszyn zyskał nie tylko nowoczesny kompleks dworcowy z pięknie wyremontowanym budynkiem PKP oraz szansą na odtworzenie struktury i połączeń kolejowych, ale także najlepsze chyba w powojennej historii miasta rozwiązanie architektoniczne w postaci galerii "Stela" [nb ci co uważają, że galeria była niepotrzebna, pewnie będą modlić się o jej bankructwo - ale równie skutecznie mogą błagać bogów o mannę z nieba albo Kaczyńskiego o uczciwość i przyzwoitość] p.s. poprzednikowi Macury należą się podziękowania za podjęcie się wymiany kanalizacji w centrum miasta, robót, o których wcześniejsze ekipy wiedziały, że będą trudne i uciążliwe dla mieszkańców i z tego powodu odkładali je z kadencji na kadencję - oraz za mądre stworzenie podstaw pod budowę galerii i nowego dworca
2018-11-17 17:49:15
bronek91: krzysztof.mm pomiędzy nami różnica polega na tym, iż w odniesieniu do kwestii społecznych staram się na pierwszym miejscu stawiać sprawę publicznej użyteczności i człowieka jako podmiotu i celu działania państwa→ Twoim krzysztof.mm zdaniem to mentalny PRL? Czyżbyś krzysztof.mm w swym przekazie opierał się o STEREOTYPY, iż każdy kto krytykuje pewne antyspołeczne zgniłe deweloperskie interesiki musi być określany za pomocą społecznie pejoratywnie odbieranych terminów→Czyżby kolejny dowód na stosowanie nieudolnej PPROPAGANDY z Twojej krzysztof.mm strony? Niestety Ty krzysztof.mm na każdą poruszaną na łamach tego portalu kwestię patrzysz TYLKO I WYŁĄCZNIE przez pryzmat polityki i WŁASNYCH INTERESÓW (grupki interesów). Może masz na tyle odwagi publicznej (osobiście wątpię), żeby się dobrowolnie przyznać w czyim interesie i w oparciu o jakie założenia jest prowadzona Twoja krzysztof.mm nieumiejętna działalność?
2018-11-17 17:54:25
bronek91: krzysztof.mm Tak nazwany „zintegrowany węzeł przesiadkowy”, to iż jest nowy nie oznacza, iż jest bardziej użyteczny od poprzedniego dworca w chwili, kiedy jeszcze funkcjonował i nie został zdewastowany przez sprawującą wówczas władzę klasę polityczną. NOWY NIE ZNACZY LEPSZY. „Nowoczesny” jest pojęciem ze sfery osobistej oceny a nie faktu i w każdej chwili może ulec zmianie. In plus, krzysztof.mm teraz wykaż mi związek przyczynowo skutkowy pomiędzy zorganizowaniem „zintegrowanego węzła przesiadkowego” i jego wpływem na „na odtworzenie struktury i połączeń kolejowych,”→ cytat, co sugerujesz. Czyżby kolejny przykład stosowania nieudolnej deweloperskiej propagandy i manipulacji z Twojej krzysztof.mm strony? Od oceny jakości rozwiązań architektonicznych są przyszłe pokolenia a tak nawiasem, osobiście w tych „założeniach” nie widzę nic nadzwyczajnego. A inwestycji z zakresu np. rozbudowy infrastruktury komunalnej dokonałby każdy piastujący wówczas funkcję włodarza. Takie są wymagania współczesnego świata a włodarz zmuszony jest się tylko podporządkować. „za mądre stworzenie podstaw pod budowę galerii i nowego dworca”→ cytat, lepiej podaj nazwiska, kto na tym zyskał sposobność zarobienia…. Skoro pańcia daje, trzeba krzysztof.mm korzystać.
2018-11-17 19:18:52
krzysztof.mm: no więc gdybym miał obstawiać, to Macura na miejsce Ficka do ZOJO, przechowalni gratów co wyszły z mody
2018-11-17 19:41:25
tom lem: Jest duże prawdopodobieństwo krzysztofie że masz rację, pod jednym warunkiem - obecny burmistrz zatrudni sam siebie a szachrajka okaże się przestrzegającą prawo i pozwoli na takie roszady bez konkursu. Zobaczymy niedługo na co się umówili niedawni konkurenci? Ja obstawiam że "nowa miotła" jeżeli coś obiecała po wejściu do gabinetu zmieni zdanie.
2018-11-17 19:48:57
bronek91: WSZYSCY JESTEŚMY RAZEM!
2018-11-17 20:39:54
krzysztof.mm: Ficek w przyszłym roku kończy 65 lat
2018-11-17 21:07:22
tom lem: Krzysztofie - daleko do końca kwietnia, jeszcze może być wielu kandydatów na ten magazynek i pracować na emeryturze przecież można - w ratuszu, starostwie a stołki w radach nadzorczych spółek także czekają na ich genialnego twórcę.
2018-11-17 21:45:40
Marzanna: Krzysztof. mm tyś głupszy niż ustawa przewiduje. Tyś chyba nigdy nie dojeżdżał do pracy tylko swoją bryką i nie masz zielonego pojęcia o funkcjonalności starego dworca. ten nowy mu do kostek nie dorównuje. Siedziało się w ciepłym pomieszczeniu gdzie był porządny rozkład jazdy, kasy biletowe i dużo ławek gdzie oczekujący na autobus mogli usiąść, wc, zegar wszystko na swoim miejscu i dobra widoczność na stanowiska gdzie odjeżdża autobus, oraz duży parkin na oczekujące autobusy do odjazdu. Co mamy teraz brak parkingu na autobusy, poczekalnia w PKP bez widoczności na stanowiska nawet nie wiem czy jest tam wc, wydmuchowisko na samej płycie dworca, a cóż można było zrobić innego w takim miejscu to i tak dużo. Pisać takie brednie, że jest to nowoczesny obiekt widocznie nigdzie nie byłeś i gó.... widziałeś daleko tu do nowoczesności i takiej funkcjonalności jak stary dworzec. A co jest w tej galerii następny supermarket spożywczy, pepco, złotnik słyszałam szału nie ma dupy nie urywa. Jeśli chodzi o połączenia kolejowe to niepotrzebne wydanie pieniądze. Skoczów Cieszyn rano do szkoły jeździ 6 kursów autobusów w tym dwa z Brennej dla kogo zatem będzie to PKP. Zakłady pracy polikwidowane kogo będzie woził ten pociąg z Skoczowa do Cieszyna czy chociażby z Bielska do Cieszyna. Wydatki duże a efekty małe.
2018-11-18 02:03:20
elkat: B.Ficek od 2016 roku nie jest już dyrektorem ZOJO (obecnie CUW).
2018-11-18 05:03:22
krzysztof.mm: no proszę, o tym przemeblowaniu w graciarni nie wiedziałem +++ "Pan dyrektor dr Bogdan Ficek objął natomiast ważne z punktu widzenia miasta stanowisko, którego dotychczas nie mieliśmy, czyli stanowisko głównego specjalisty do spraw efektywności energetycznej Cieszyna, stało się to też 1 września - informuje burmistrz Cieszyna, Ryszard Macura." +++ kruk krukowi oka nie wykole, mówi stara maksyma i jak widać sprawdzało się - GS powinna wszystkie te nienażarte ptasiory pognać do lasu
2018-11-18 05:06:36
krzysztof.mm: kto przy pomocy kościelnego burmistrza wygryzł Ficka na stanowisku szefa ZOJO/CUW? - ano niejaki Szajor Paweł
2018-11-18 05:09:59
krzysztof.mm: kto to taki Szajor Paweł? +++ https://mojepanstwo.pl/dane/krs_osoby/1343257,szajor-pawel +++ "Cenna wskazówka. Kruchta kontynuuje marsz do korytka. Pozwolę sobie zacytować, facet ma naprawdę ciekawe CV: STOWARZYSZENIE SZKOŁA NOWEJ EWANGELIZACJI "ZACHEUSZ" Cieszyn — Rejestracja 2 lipca 2015 r. Paweł Szajor 1975 Członek Zarządu. Misja: CELEM STOWARZYSZENIA JEST DZIAŁALNOŚĆ KATOLICKA W ASPEKTACH: DUCHOWYM, SPOŁECZNYM, CHARYTATYWNYM, EKUMENICZNYM. PONADTO CELEM JEST DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA I PRACA WYCHOWAWCZO-PEDAGOGICZNA. +++ Czuwanie z modlitwą o uzdrowienie w Cieszynie 21.05.2016 + Adoracja:... Paweł Szajor +++ Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego 14.05.2016 w Cieszynie +++ Modlitwa wstępna: ... Paweł Szajor +++ Czuwanie w Cieszynie 19.12.2015 r. +++ Modlitwa wstępna: ... Paweł Szajor +++ "
2018-11-18 05:12:39
krzysztof.mm: ilu takich Szajerów jeszcze Macura poupychał po miejskich instytucjach, ilu przykościelnych karierowiczów, biskupich pociotków pasie się z podatków cieszynioków? +++ Pani Staszkiewicz, pani tego tak
2018-11-18 05:13:17
krzysztof.mm: nie może zostawić
2018-11-18 05:17:22
krzysztof.mm: "Wena (niezweryfikowany) 12 września 2016 - 12:34 +++ Zlikwidowano stanowisko dyrektora dla pana Ficka a utworzono mu nowe niepotrzebne stanowisko oby tylko nadal tkwił w Urzędzie za nasze pieniądze. Panie Macura wierzyłam w Pana zmiany a tu co tworzy pan nowe stanowiska dla starego wyjadacza... Nie wierzę już w żadne zmiany... Zlikwidowano stanowisko miał sobie szukać pracy a nie tworzyć jakieś nowe dobrze płatne stanowisko. Może dla mnie też się znajdzie. Są równi i równiejszy. Gorszy i lepszy sort. jednym należy się wszystko za gówno robienie a drugim nic za pracę. Co taki główny specjalista do spraw efektywności energetycznej na nowo utworzonym stanowisku będzie robił. Pana poczynania są smutne."
2018-11-18 05:33:29
krzysztof.mm: można by na koniec zapytać, jak takiemu Fickowi, Szajerowi czy Macurze nie wstyd?... no cóż, takie pytania jest sens zadawać jedynie przyzwoitym i uczciwym
2018-11-18 06:17:22
bronek91: krzysztof.mm: Zachowaj konsekwencję i podaj nazwiska osób, które zyskały na sprawie dewastacji dworca i stoją za tym potworkiem nazwanym galerią stela. Natomiast po "nowej" Pani Burmistrze nie oczekiwałbym rewolucji.... Bardziej liczyłbym styl rodem prezydentury HGW. Oczywiście na tym etapie, mogę się mylić.
2018-11-18 06:23:55
bronek91: Jestem ciekaw jak za nowej Pani Burmistry będą układały się relacje z całym konglomeratem różnych instytucji BYĆ RAZEM. krzysztof.mm może zdradzisz swoje zdanie w tym temacie i przy okazji prześledzisz jak wyglądało to w trakcie poprzednich kadencji. Jak podejrzewam, zastępowanie jednych instytucji przez inne nie wpłynie na jakość lokalnej polityki.
2018-11-18 07:22:07
Mach: Na temat istnienia rentierów cieszyńskiego budżetu wypowiadałem się już wielokrotnie. Sprawa, powtórzę na prawdę jest poważna dla zagrożonego budżetu nie posiadającego już zdolności kredytowej z powodu sporego zadłużenia. A tylko w tej sprawie "głos wolny wolność ubezpieczyć może" jak mawiał A.F. Modrzewski. Tylko obywatelska kontrola i silna opozycja w RM może doprowadzić do tępienia fikcyjnych etatów w cieszyńskim budżecie. Dzisiaj sukcesu samorządu oczekuje zapewne nowa RM ale także mieszkańcy. Nie da się podnosić podatków lokalnych w nieskończoność, trzeba ukrócić nadmierną administrację gminną, gdyż ciepłych posad jest o wiele więcej, nie dotyczą one tylko grubych ryb i znajdują się nie tylko w ratuszu ale także w podległych gminie zakładach budżetowych i spółkach miejskich korzystających z dotacji budżetu miejskiego. Proponuję więc na początek powołanie przez RM komisji d/s weryfikacji zatrudnienia i uposażenia pracowników i ich zarządów w podległych budżetowi miejskiemu zakładach jak i w samym ratuszu i w krótkim czasie przeprowadzenie inwentaryzacji zbędnych stanowisk i rozbuchanych pensji przy żadnej odpowiedzialności. Fundusz płac i pochodne to ponad 50% ogólnych przychodów gminy. Zwolnieni szybko znajdą zatrudnienie gdyż brak rąk do pracy, a budżet wnet zyska sporo kasy na realizację zadań obiecywanych w kampanii wyborczej głownie modernizacji komunikacji miejskiej. Nie ma także sensu oglądania się wstecz i udowadnianie, który z poprzednich włodarzy miejskich najbardziej zadłużył budżet, a który był cacy wszyscy otrzymali absolutorium kolejnych RM,czyli przez naszych przedstawicieli, znaczy nas samych. Tak to jest niestety skonstruowane, że przy nie małych pensjach odpowiedzialność za każdym razem jest rozmywana.
2018-11-18 07:35:03
Mach: Otwarcie galerii Stela - inwestycja potrzebna miastu, na pewno zachwieje gospodarką gminną. Sądzę,że czynsze z miejskich lokali komercyjnych będą musiały ulec obniżeniu jeżeli chcemy dać szansę handlowcom by te lokale nadal wynajmowali. Błędem poprzednich RM, bodajże tej ,której organem wykonawczym był burmistrz Ficek było przekazanie ZBM-owi czerpania dochodów z wynajmu lokali komercyjnych- te na powrót powinny zasilać bezpośrednio budżet miejski a ZBM-u role ograniczyć do ściągalności tych opłat, i utrzymania należytego ich stanu technicznego. Zwiększenie dochodu budżetu miejskiego przez taki ruch poprawi tym samym jego zdolność kredytową gdyż poprawi relację dochodu miasta do jego zadłużenia. Kto pozbywa się kury , która znosi złote jaja- a tak jest w przypadku lokali komercyjnych i przychodów z targowiska, które także mijają budżet miejski.
2018-11-18 08:07:11
Mach: Ograniczenie przychodów z lokali komercyjnych jak to jest w przypadku ZBM, doprowadzi w krótkim czasie do ograniczenia zatrudnienia w ZBm-ie, podobnie jak ograniczenie zatrudnienia w ZGK, nastąpi po zabraniu czerpania dochodu z targowiska. Tymi dochodami ,żywią się tylko Rady nadzorcze spółek. Przecież kiedyś zarządzał nimi jeden zakład MPGKiM i jeden dyrektor a dzisiaj rady nadzorcze, prezesi ich zastępcy ,główne księgowe lokujących się w kosztownych do utrzymania obiektach.
2018-11-18 08:41:42
krzysztof.mm: miasto popadło w długi podczas trzech kolejnych kadencji B. Ficka, to łatwo można sprawdzić i pokazać
2018-11-18 08:42:26
krzysztof.mm: cieszyńska galeria to strzał w dziesiątkę - zyskał właściciel terenu, który korzystnie sprzedał niepotrzebny mu plac; miasto, które ściągnie niemałe podatki od każdego m2 galerii; pracownicy w niej zatrudnieni, a będą tego setki; w końcu cieszyniocy, którzy nie będą musieli się telepać do Bielska, do Sfery czy Sarniego, bo wiele tamtejszych firm otwiera sklepy w Stela
2018-11-18 08:55:42
krzysztof.mm: cieszyński drobny handel, restauracje itepe zostały dorżnięte przez działalność de facto sprywatyzowanego ZBM - miejskiej agendy, na której uwłaszczyła się grupka wszechmocnych i nietykalnych - kto się w cieszyńskich niuansach koteryjnych orientuje dobrze wie, o co i o kogo chodzi, polecam także przegląd nazwisk w radzie nadzorczej ZBM na przestrzeni ostatnich 5 kadencji - czynsze windowane bez rozumu, brak przejrzystości działania, zasłanianie się 'tajemnicą handlową' w ukrywaniu szczegółów dotyczących gospodarowania na o l b r z y m i e j wartości mieniu publicznym, parasol ochronny nad ZBM rozciągnięty przez wszystkie kolejne ekipy ratusza - można tylko się domyślać, że bizantyjska wręcz obsada tego państwa w państwie pozwala niejednego znajomka i pociotka zatrudnić w zamian za przychylność i święty spokój - i tak to się kręci o d _ d e k a d, proszę Państwa - tu dla nowej burmistrzyni pole do działania, dla miasta - do dużych oszczędności - ZBM nie radził sobie nigdy ze ściąganie czynszów z mieszkań komunalnych, żyłował za to dzierżawców lokali użytkowych - dołóżmy do tego wypędzanie kierowców z centrum likwidację miejsc parkingowych na Rynku [nb jeden z lepszych pomysłów Szczurka, głośno oprotestowany przez mieszkańców paru kamienic w okolicy] - i mamy prosty przepis na wymieranie centrum
2018-11-18 08:59:04
Vena: ,,Między ludźmi dobrej woli i otwartymi na prawdę „dialog i wzajemne inspiracje są możliwe, między ideologami, a zwłaszcza szeregowymi wyznawcami ideologii, już nie. Możliwe są tylko inwektywy” (prof. Marek Dutkowski).
2018-11-18 09:05:36
krzysztof.mm: a między ludźmi dobrej woli a szeregowymi wyznawcami ideologii u władzy?...
2018-11-18 09:08:54
krzysztof.mm: do tych, co płaczą nad wymieraniem cieszyńskiego centrum i jednocześnie chcą wykurzyć stamtąd kierowców - sprzeczne wasze cele, nie ma życia w centrum bez parkingów - no takie czasy, proszę ślepych i bezrozumnych dinozaurów
2018-11-18 10:00:04
bronek91: krzysztof.mm: udowodnił, iż istotnie nie wychyla swojego przysłowiowego noska poza granice powiatu. W większych ośrodkach, których rozwiązania Cieszyn tak niemal bezrefleksyjnie kopiuje samochody z centrów poznikały już dawno temu co w konsekwencji przełożyło się na zwiększenie atrakcyjności turystycznej i właśnie ożywiło centrum. Ceny za skorzystanie z parkingów w pobliży centrum są horrendalnie wysokie a przyjezdni jakoś potrafią korzystać z komunikacji miejskiej. Jednak czego spodziewać się po krzysztof.mm, który rzeczywistość dostrzega nie przez pryzmat użyteczności społecznej ale interesów wąskiej grupki wpływów.
2018-11-18 10:06:29
bronek91: Co do tego potworka uważanego przez niektórych za galerię, problem stanowi poniesiony koszt społeczny (którego deweloperki zaślepieni chęcią zysku nie dostrzegają) oraz lokalizacja, która na standardy Zachodniej Europy, zwłaszcza Francji raczej nie byłaby dopuszczalna. Myślę, iż UE powinna zunifikować przepisy dotyczące takich obiektów, biorąc za wzór rozwiązania francuskie.
2018-11-18 10:08:21
bronek91: krzysztof.mm, co tak unikasz podania nazwisk, kto na tej Steli ma zarabiać, był pomysłodawcą itd. Czego się obawiasz?
2018-11-18 11:12:41
tom lem: Zabranie dochodu z targowiska dotyczy MZD, które pobiera także opłaty za parkingi miejskie w strefach parkowania i poza nimi, Machu-u. ZGK żyje z oczyszczalni ścieków i cmentarzy, bo ze zbierania śmieci zrezygnowała a transport miejski przemilczmy, który z tej spółki robi hybrydę - jak Prezesowi pasuje, chce być traktowany jako zarządca spółki "handlowej" a w innym wypadku jako Dyrektor zakładu miejskiego z milionowymi dofinansowaniami z budżetu miasta. Zobaczymy jakie projekty ma przygotowane specjalistka od zarządzania nimi, bo żeby nimi zarządzać trzeba je mieć. Na razie nie widać nic konkretnego na horyzoncie i możemy spodziewać się zaskakujących rozwiązań.
2018-11-18 11:21:04
krzysztof.mm: do ślepego bronka - o tym już pisałem, próbuj czytać zanim zaczniesz klikać
2018-11-18 13:13:51
krzysztof.mm: na olbrzymim cieszyńskim majątku, nieruchomościach, kamienicach, lokalach, placach, ulicach, nawet ciepłowni - uwłaszczyła się przez ostatnich kilka kadencji przyratuszowa koteria, klika koleżeńska - ciągną zyski z czego tylko potrafią, przeznaczają je na swoje i znajomych króliczka tłuste utrzymanie, sami uważają się za nietykalnych i nie do ruszenia - jeśli G. Staszkiewicz tego układy nie rozpi^przy w perzynę, może się zdziwić zostając bez pracy jeszcze przed końcem swojej kadencji
2018-11-18 13:26:08
tom lem: Wiara krzysztofie to rzecz piękna tylko poza nią jeszcze potrzeba realizmu - kim ta twoja dobra zmiana zastąpi przyratuszową koterię - chyba tylko innymi którzy chcą być razem przy dzieleni miejskiego tortu
2018-11-18 17:35:43
Mach: Spróbujmy to jakoś pozbierać. Realia pokazują ,że każdy "były" tuli się do stabilizacji przychodów a nie koniecznie pracy. Takie stanowiska za każdym razem może stworzyć budżet, bo w kasie zawsze znajdują się pieniądze a dojne krowy czyli podatnicy są zbyt daleko,żeby w tej sprawie móc głośno krzyczeć i protestować- co najwyżej poczytamy sobie nasze wpisy oburzenia i tyle w tym temacie. Wolny rynek "byłych" jest dla frajerów. Nie jest do końca jasne stanowisko rezygnującego z mandatu Pana Macury.Osoby kończące 65 lat są chronione (do 67 roku) i niekoniecznie mogą chcieć przejść na emeryturę-a dodatkowo chroni ją uzyskany mandat radnego no i jeszcze jedno bycie samorządowym pracownikiem mianowanym a to też uniemożliwia zwolnienie. Tak się może jedynie stać na wyraźne żądanie zainteresowanego.A ciepły fotelik pozwoli wyciągnąć z budżetu co najmniej przez okres 2 lat z ok. 200000 zł brutto. Więc jakie to może być stanowisko w budżecie uniemożliwiające sprawowanie mandatu to jeszcze się okaże. =========================== Nie wątpię w szczere chęci zmiany sposobu zarządzania miastem przez nową Pani burmistrz, ale zdaję sobie sprawę ,że nikt burmistrzem się nie rodzi i pewnie sięgnie po ludzi doświadczonych związanych już z RM i byłego zastępcę by poczuć się nieco pewniej skoro kontrakty doradców i zastępców Pana Macury także uległy rozwiązaniu. Gmina wypłaci odprawy 6 miesięczne wszystkim byłym, a nowi będą liczyć kasę i myśleć nad przyjęciem prowizorium budżetowym. RM będzie miała w swoich szeregach sporo niedoświadczonych radnych, których nie będzie stać na podejmowanie kluczowych decyzji w zakresie polityki budżetowej i tę dalej poprowadzą obecni urzędnicy z doświadczeniem byłego zastępcy sprzed 4 i wcześniejszych lat. To zapowiada,że zmiany nie zajdą szybko lub nie będzie ich wcale. 5 lat to długi okres czasu tak że wyborcy zdąża zapomnieć o obiecankach a raczej wszystko podlegać będzie dryfowaniu. Może coś przypadkiem wyjdzie i uda się dokonać.
2018-11-18 17:42:20
krzysztof.mm: jeden podobny jak te macurowe poślizg nowej burmistrzyni i ani się nie spostrzeże a będzie czekała na wynik referendum, chętni do zainicjowania się znajdą - i wydaje mi się, że GS sobie doskonale z tego zdaje sprawę
2018-11-18 17:46:10
rainman: ZBM - pełna zgoda.
2018-11-18 17:50:32
rainman: @krzysztof.mm - żyjesz złudzeniami w sprawie swojej nowej pani i nie piszę tego złośliwie. Na miejsce starych (jeśli w ogóle do tego dojdzie), przyjdą młode wyszczekane głupki z ustami wypchanymi rewolucyjnymi frazesami (ostatnia debata - nie ta w bibliotece - dobitnie to pokazała)
2018-11-18 18:22:12
krzysztof.mm: żadna moja, tym bardziej nowa, zgadza się jedynie pani - co do tego nie ma chyba wątpliwości? +++ a poza tym to żałosny argument, że wydaje ci się, że jednych głupków zastąpią inni - a już na pewno nie argument za tolerowaniem i utrzymywaniem starych głupków
2018-11-18 18:38:32
tom lem: Wyjaśnij proszę Mach-u gdzie znalazłeś taki przepis " Gmina wypłaci odprawy 6 miesięczne wszystkim byłym"- koniec kadencji to paa dla doradców i burmistrza z vice, jeżeli pryncypał nie odnowił mandatu. Okres ochronny dotyczy tylko umowy o pracę nie umowy powołania zastępcy burmistrza. Prezesi spółek wybierani są przez radę nadzorcza i tu także okres ochronny ich nie dotycz , chyba że, umowa będzie rozwiązana przed terminem jej zakończenia to taki akapit może być w umowie.
2018-11-18 18:46:40
bronek91: krzysztof.mm co z nazwiskiem deweloperka, który bezpośrednio doprowadził wbrew interesowi lokalnej społeczności do dewastacji funkcjonalnego dworca. Rzekomego „inwestora” przybyłego aż z zaściankowego Podlasia słynącego z kultu tak nazwanych żołnierzy wyklętych. Czyżby krzysztof.mm kreujący się na osobę obeznaną w lokalnych układach, układzikach i specjalizującego się w relacjach samorząd→ wspólnoty wyznaniowe nie znał tak ważnego szczególiku? Czyżby krzysztof.mm próbujący walczyć z Bogiem i z wszelką formą Istoty Wyższej obawiał się ujawnić nazwiska zwykłych i prostych ludzików? Przy okazji tak otwarcie i bezpodstawnie zachwalając ich geszeft? Jak widać, krzysztof.mm przyjął strategię przysłowiowego i kolokwialnego „rżnięcia głupa”.
2018-11-18 18:57:45
bronek91: krzysztof.mm po raz kolejny otwarcie udowadnia jaki jest załgany, jak nieumiejętnie i nieudolnie reprezentuje interesy wąskiej grypy antyspołecznie działających spekulantów. Podszywa się pod rzekomy postęp, .nowoczesność, kreuje na wielkiego lewicowca. W rzeczywistości, zapomina o naczelnej zasadzie internacjonalnej i szeroko pojętej lewicy, która głosi : PO PIERWSZE CZŁOWIEK. De facto krzysztof.mm z punku widzenia prawdziwej lewicy nie jest nikim więcej niż zwykłym i prostym lewakiem, reprezentuje sekciarskie poglądy. Stanowi przykład przedstawiciela reakcyjnej i zaściankowej grupy interesów spekulantów reakcjonistów o konserwatywnym sposobie myślenia. Otwarcie kpi z samorządu, powołując się na rzekomy jego interes a równolegle na wiarę narzuca kwestie niezgodne z interesem lokalnej społeczności. krzysztof.mm w swym wypowiedziach nie tylko nieświadomie udowadnia swoje załganie oraz elementy charakterystyczne dla miejscowego kołtuna ale również czyni założenia niezgodne z faktami, rzeczywistym stanem rzeczy, porządkiem naturalnym i prawami człowieka i obywatela.
2018-11-18 19:12:06
rainman: @krzysztof.mm To nie był żaden argument a jedynie moja opinia na temat Twojego naiwnego myślenia o nowej burmistrz jako panaceum na problemy małe i większe np. związane z miejskimi spółkami. Zostaną wprowadzone najprawdopodobniej młode głupki, które jeszcze spowodują, że będziesz pisał do oxa, żeby skasowali Twoje nieprzemyślane posty. Po fali kilkutygodniowych zachwytów nad płcią burmistrza i biznesowymi korzeniami kurtyna w końcu opadnie. A za pięć lat pamięć cieszyniaków-o-otwartych-umysłach będzie już wystarczająco wyprana aby na tron wrócił np. jakiś dawny "ekszpert"
2018-11-18 19:13:44
bronek91: „Nowa” Pani Burmistra i zarazem politycznie stary wyjadacz samorządowy, moim zdaniem nie „zrewolucjonizuje” istniejącego stanu rzeczy. Jak podejrzewam, zmieni się tylko i wyłącznie docelowy podział samorządowego torcika czyli zmiany zakończą się ewentualnie na potencjalnej wymianie obsady personalnej, zwiększeniu ilości etatów dla koniecznie zdegradowanych „przyjaciół” z koterii przeciwnej i być może na powołaniu nowej jednostki organizacyjnej, wydziału itd., w końcu coś trzeba po sobie pozostawić. Tak nawiasem, pozostałe samorządy posiadają te same problemy i jakoś nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie ten stan rzeczy uległ zmianie. Lokalna powiatowa kratokracja poddaje się coraz większemu zacementowaniu a reformy PiS w tym zakresie w konsekwencji powodują inne tendencje w odniesieniu do powszechnie przez tę partię rzekomo zakładanych. POTRZEBNA JEST ZMIANA SYSTEMU a tej nie dokona żadna obecnie realnie funkcjonująca partia i posiadająca potencjał umożliwiający zdobycie i funkcjonalne sprawowanie władzy przez przynajmniej jeden pełny okres kadencji parlamentu. In plus, obecnie występujące partie głównego nurtu, reprezentujące układ okrągłego mebla nie są już obiecujące dla wyborcy. Każda z nich sprawowała władzę i udowodniła, iż progresywnie prowadzi Polskę w tym samym kierunku co pozostałe stronnictwa→ rzekomi przeciwnicy. Rożnica między nimi polega tylko na dialektyce.
2018-11-18 19:14:16
Mach: Tomie- ustawa z dnia 21 listopada 2008 r o odprawach pracowników samorządowych kończących kadencję, którzy nie zostali ponownie wybrani , dotyczy wójtów, burmistrzów prezydentów miast, starostów i ich zastępców. Sorry, tam zmieniono odprawy na 3 miesięczne plus ekwiwalent za urlop
2018-11-18 19:16:22
rainman: @krzysztof.mm A co do wyprowadzenia ruchu z centrum miasta - to są to bardzo niegrzeczne wypowiedzi i jestem pewien, że pewnemu lewicującemu lwiątku z uniwersytetu - bardzo byłyby nie w smak a przecież - przypomnijmy - z Twojego konta - strumieniami lały się peany na cześć tego towarzystwa. Bardzo nieładnie. Bardzo nieładnie. Samochody są be i nie pisz o kierowcach bo oni nie powinni mieć żadnych praw.
2018-11-18 19:21:52
bronek91: Niestety jak zwykle, polski wyborca charakteryzuje się naiwnością i podatnością na narrację rzekomej zmiany oraz pozwala oddziaływać na swoje emocje. Zatem rola polityka ogranicza się de facto do zdobycia władzy. Później wystarczy, iż skupi się na bieżących sprawach, dogada się z potencjalną opozycją i będzie sprawiał wrażenie sporu→ w końcu żelazny elektorat należy trzymać w zdyscyplinowaniu. Rzeczpospolita Przyjaciół.
2018-11-18 19:35:45
bronek91: rainman: Kolejny argument na rzecz załgania krzysztof.mm. Ciekawe co na to nasi cieszyńscy hunwejbini. Jak wydać, krzysztof.mm nieumiejętnie jedynie próbował podszyć się pod to środowisko, ale wynik wyborczy i potencjalne interesy nakazały odpowiednio i bezrefleksyjnie zmienić stosowaną dialektykę. Użytkownik nicku krzysztof.mm = brak wiarygodności i załganie.
2018-11-18 20:12:39
rainman: @bronek91: dla mnie krzysztof.mm to klasyczny przykład osoby próbującej udowodnić, że może kierować się tzw. lewicową "logiką" (jakkolwiek by to nie brzmiało) a z drugiej strony - prędzej czy później - sama wyłoży się na tym, że jednak coś istotnego w tym "systemie" wartości kompletnie jej nie odpowiada (tutaj przykład samochodów)
2018-11-18 20:18:05
rainman: @bronek91 - w mojej diagnozie uznaję jeszcze za niebezpieczny stopień agresji płynący z postów użytkownika krzysztof.mm - w zasadzie ocierający się o mowę nienawiści.
2018-11-18 21:46:33
krzysztof.mm: aż miło patrzeć jak dwie saskie, grafomańskie pierdoły nakręcają się w pierdzieleniu trzy po trzy - tak, to o was
2018-11-18 21:53:39
rainman: @krzysztof.mm gdzie jeden wariat tam przydaje się dwóch normalnych, coby nie zrobił za dużego bałaganu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: