Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zrobią tak, żeby zwiedzanie gór na rowerze było legalne

Dziś przemierzanie górskich szlaków na rowerze jest nielegalne, jednak spora część turystów właśnie w ten sposób zwiedza Beskidy. Nad rozwiązaniem problemu debatuje się w Wiśle. To tam mają powstać pierwsze w regionie oficjalne, rowerowe szlaki turystyczne.

W najbliższy czwartek 22 marca o godz. 16.00 w sali kina „Marzenie” chcemy się spotkać z właścicielami gruntów, przez które przebiegać będą trasy MTB – mówi Katarzyna Kubaszewska z referatu promocji, turystyki i sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle. To nie pierwsze takie spotkanie. W listopadzie w sali miejskiego ratusza spotkali się właściciele wyciągów, przedstawiciele PTTK, nadleśnictwa i górskich rowerzystów.  – Chodziło nam wtedy o przedyskutowanie pomysłu dotyczącego wykorzystania wyciągów latem, tworząc właśnie górskie trasy rowerowe – dodaje Katarzyna Kubaszewska. Czytaj więcej na ten temat: „Rowery na szlaku”.

Tym razem jednak na spotkaniu mają pojawić się właściciele gruntów przez które mają przebiegac trasy.  – Będzie obecny również pan Bogdan Kasperek, dyrektor biura Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza", zaprosiliśmy też na to spotkanie osoby zajmujące się kolarstwem górskim, w celu przybliżenia tego, jakie są zalety takiego produktu turystycznego w celu i jakie są możliwości pozyskania na ten cel funduszy i realizacji tego pomysłu, co przyczyni się do promocji i rozwoju Wisły – opowiada Katarzyna Kubaszewska.

Trasy miałyby powstać jeszcze w tym roku. W przyszłym Wisła mogłaby zasłynąć z profesjonalnego przygotowania zawodów MTB. W ramach projektu ma powstać 6 tras, w sumie ponad 100 km górskiego szlaku kolarskiego.

Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: