Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zrób badanie - wyprzedź raka

Już niebawem, bo od 27 czerwca (poniedziałek) przebiegać będzie akcja bezpłatnych badań. Z darmowej profilaktyki skorzystać mogą panie w wieku od 50-69 lat. Warto więc tak zaplanować swój czas, by znalazło się w nim miejsce na najważniejszą rzecz- nasze zdrowie.

Badania profilaktyczne wykonuje się w celu wcześniejszego wykrycia zmian zachodzących w organizmie. Im wcześniej zaobserwujemy objawy, tym szybciej zdiagnozujemy chorobę i będziemy mogły rozpocząć leczenie. To nic nie kosztuje, dlaczego więc nie skorzystać?

W dniach od 27-29 czerwca Centrum Onkologii -Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach organizuje w Zebrzydowicach i w Goleszowie (tu nieco później, bo w dniach 14-15 lipca) akcję bezpłatnych cyfrowych badań mammograficznych dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Akcja ta realizowana jest w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Z darmowej profilaktyki mogą skorzystać panie z rocznika 1942-1961, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych badań mammograficznych. Ważne, żeby tego dnia wziąć ze sobą wymagane dokumenty, czyli dowód tożsamości z numerem PESEL, kartę chipową oraz jeśli to możliwe, zdjęcie/opis z poprzedniej mammografii.

W Zebrzydowicach pracownia mobilna będzie wykonywała badania w dniach 27 i 28 czerwca (poniedziałek, wtorek) w godzinach od 9.00 do 14.00 oraz 29 czerwca (środa) w godzinach od 12.00 do 17.00 przy Galerii Handlowej „Świstak” (ul. ks. Janusza 10a). W Goleszowie badania będzie można wykonać przy Urzędzie Gminy w czwartek (14 lipca) w godzinach od 12.00 do 17.00, a także w piątek (15 lipca) w godzinach od 9.00 do 14.00. Rejestracja telefoniczna :  (32) 278 91 38 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: