Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zostań najpiękniejszą góralką!

Już tylko kilka dni Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej czeka na zgłoszenia dziewcząt do tytułu Najpiękniejszej Góralki.

Wraz z Dniami Istebnej organizowane są od lat wybory Najpiękniejszej góralki. I w tym roku konkurs się odbędzie.
- Kochane dziewczyny! Wracamy z naszym konkursem dedykowanym właśnie Wam! Poszukujemy kobiet lubiących nowe wyzwania, modę, niebojących się stanąć przed publicznością na wybiegu, a do tego ceniących naszą góralską tradycję – informuje Aneta Legierska z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej.
Do udziału w konkursie mogą zgłosić się mieszkanki Trójwsi, ale także Wisły, Ustronia, Brennej oraz góralskiej części czeskiego Zaolzia. Na zgłoszenia istebniański GOK czeka do 28 czerwca. W konkursie mogą wziąć udział góralki od 16 roku życia.

Wybory „Najpiękniejszej Góralki 2021” odbędą się w dniu 4 lipca 2021r. w Amfiteatrze „Pod Skocznią” w Istebnej w ramach XXIV Dni Istebnej „Z Ochodzitej, przez Skalite po Kozubową.

Kandydatki będą prezentować się w kilku wyjściach prezentując się w kilku kreacjach m.in. suknie ślubne czy strój góralski. Będą też musiały opowiedzieć o sobie i odpowiedzieć na pytania jurorów.

Zwyciężczyni Wyborów otrzymuje tytuł „Najpiękniejszej Góralki 2021”, statuetkę oraz nagrodę rzeczową i finansową. Dodatkowo wybrana zostanie Miss Uśmiechu, Miss Warkocza i Miss Publiczności.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-24 14:40:33
tom lem: ... kiedyś mówiono - jeśli człowiek nie uroda, nie pomoże - mydło, woda !;-) a tu nagle "Zostań najpiękniejszą góralką!"
2021-06-24 16:25:37
krzysztof mm: co tam góralki, uroda przemija - a gdyby tak poprosić Jego Ekscelencję Biskupa R a k o c z e g o Tadeusza by łaskawie zechciał zostać s o ł t y s e m w Koniakowie? tak, dokładnie tam, gdzie jego p r o t e g o w a n y proboszcz Jerzy Kiera przez lata m o l e s t o w a ł nieletnich pod biskupim parasolem?... powinno się udać, Jego Ekscelencja Arcybiskup Głódź przetarł ścieżki, namawiam radnych gminy Istebna do wysłania uniżonego zaproszenia do Jego Ekscelencji, entuzjazm mieszkańców nie tylko Koniakowa gwarantowany, wizyta u sołtysa Koniakowa byłaby wycieczkowym hitem
2021-06-24 22:13:50
Antykler   Forte: uważam, że funkcja sołtysa w niedużej wiosce jest w sam raz dla większości polskich biskupów katolickich, kwalifikacje mają na odpowiednim poziomie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: