Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zostań członkiem zespołu

Interesujesz się folklorem? Lubisz śpiewać? Tańczyć? Miło spędzać czas? Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej ogłasza nabór do swojego zespołu. Jutro (wtorek) odbędzie się nabór do najmłodszych grup.

Sławią nasz region od 65 lat. Obchodzący jubileusz Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Cieszyńska szuka młodego narybku. Jutro, we wtorek 1 września odbędzie się nabór dzieci, które chciałby zasilić szeregi zespołu. Zapraszamy dzieci w wieku od 5-10 lat. Jesteśmy zespołem amatorskim, dlatego dzieciaki nie muszą mieć przygotowanego żadnego repertuaru, nie będą to przesłuchania. Nie chcemy nikogo stresować ani zrażać na 'dzień dobry' – wyjaśnia Karolina Małysz – Tulec dyrektor ZPiT Ziemia Cieszyńska.

Wrzesień jest miesiącem próbnym dla dzieci. Oficjalne zapisy nastąpią w październiku. Nie ukrywam, że to obowiązek i dla dzieci, ale i dla rodziców. Jeśli po tym miesiącu stwierdzą, że faktycznie chcą należeć do zespołu, to zostaną zapisane. - dodaje Karolina Tulec.

Dzieci swoje próby mają we wtorki i piątki. Za każdym razem pół godziny śpiewu i 45 minut zajęć tanecznych. Ale zespół chętnie przyjmie również i dorosłych. Jeśli lubimy tańczyć możemy wypróbować swoich sił. Do grup starszych nie ma ogłoszonego naboru, ale zapraszamy na nasze próby w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 17.00. - mówi szefowa zespołu.

Jutrzejszy nabór (wtorek, 1 września) rozpocznie się o godzinie 15.30 w sali gimnastycznej przy Zakonie Sióstr Boromeuszek w Cieszynie (Górny Rynek 6). tam też odbywają się próby starszych grup zespołu.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: