Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zobacz świat nietoperzy

W gminie Brenna żyje, aż 18 gatunków nietoperzy. Jednym z ich ulubionych miejsc, jest strych Szkoły Podstawowej nr 1 w Brennej. To właśnie tam w 2014r. powstało Obserwatorium Nietoperzy a same nietoperze pojawiły się w tym miejscu znacznie wcześniej. Nietoperze zamieszkują także strych i poddasze Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich oraz okolice Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków (zabytkowy park i stara gorzelnia).

W ramach projektu: “Poznaj Zwierza Nietoperza – mieszkańca gminy Brenna” Gmina Brenna zaprasza do udziału w Nocnych Warsztatach z Nietoperzem, Wyprawach do tajemniczego świata jaskiń.

To nie wszystko, 29 sierpnia 2020r. w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków odbędzie Międzynarodowa Noc Nietoperzy. W programie tego wydarzenia zaplanowano konferencje przybliżającą niezwykły świat tych skrzydlatych ssaków oraz obserwacje nocnych lotów nietoperzy w Parku Kossaków.

- Nocne Warsztaty z Nietoperzem to pokazanie życia nietoperzy w kilku miejscach w gminie Brenna. Po zmroku za pomocą detektorów ultradźwiękowych będziemy nasłuchiwać te nocne ssaki i spróbujemy rozpoznać przynależność nadlatującego nietoperza do konkretnego gatunku. Nocne Warsztaty z Nietoperzem odbędą się przy Obserwatorium Nietoperzy, Kościele pw. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich oraz w Parku Kossaków – zachęca Marzena Bochnak z UG w Brennej

Podczas wycieczki górskiej zaplanowano zwiedzanie jaskini w Trzech Kopcach oraz prelekcje w Obserwatorium Nietoperzy. Należy pamiętać, że na wszystkie wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 33 8586 971.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: