Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zobacz bitwę ostatni raz

Już jutro (niedziela 11 marca 2012r.) można po raz ostatni zobaczyć niezwykły haft w Międzyrzeczu. Haftowany obraz z 8 milionów krzyżyków oglądać tam można od 27 lutego.

 

150 km muliny splecionych w obraz Jana Matejki – „Bitwa pod Grunwaldem”. To niezwykłe dzieło można oglądać w Międzyrzeczu. - Z pomysłem ściągnięcia do Międzyrzecza haftowanej repliki obrazu Jana Matejki wyszło Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza, które wspólnie z OSP Międzyrzecze organizuje akcje kulturalne, oświatowe itp.,a ostatnio również m.in. kurs hafciarski – mówi Krzysztof Wieczerzak, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza. Wystawa obrazu w Międzyrzeczu uświetnia też początek obchodów 120-lecia jednostki OSP Międzyrzecze Górne.

Obraz „malowany” muliną jest wierną kopią oryginału. Ma wymiar 9876 cm x 426 cm. Krzyżykowa „Bitwa pod Grunwaldem” powstała z inicjatywy Janiny i Adama Panek z Dziłoszyna (woj. łódzkie). Dzieło to było do tej pory prezentowane w wielu polskich miastach, przez trzy miesiące było też wystawiane w muzeum Martin-Gropius-Bau w Berlinie. 

Już jutro - niedziela 11 marca 2012r. w Międzyrzeczu zaplanowano niezwykłe spotkanie. O godz. 17.00 w strażnicy OSP, gdzie można podziwiać wystawę, odbędzie się spotkanie z twórcami tego niezwykłego obrazu z muliny. Udział zapowiedziało kilkanaście hafciarek.

Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL objął patronatem prasowym wystawę w Międzyrzeczu. 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: