Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znowu sukces Zespołu!

To był pracowity ale i bardzo owocny weekend dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Cieszyńska. Dwie grupy zespołu wytańczyły i wyśpiewały pierwsze miejsca podczas piątego Międzykulturowego Festiwalu Folklorystycznego w Dąbrowie Górniczej.
Rywalizacja była bardzo mocna, bo w grupie dziecięcej wystartowało 25 zespołów. Jednak dzieciaki z cieszyńskiego zespołu były bezkonkurencyjne. Szczerze mówiąc nie było większych przygotowań, bo tydzień wcześniej w Cieszynie organizowaliśmy dwa duże koncerty i właśnie z tym programem pojawiliśmy się w Dąbrowie Górniczej – przyznaje Karolina Małysz szefowa zespołu. Grupa młodsza zaprezentowała się podczas festiwalu z wiązanką tańców cieszyńskich. Ich starsi koledzy również przedstawili folklor naszego regionu. Były to tańce cieszyńskie ale do muzyki operowej z opery 'sałasznicy' – to szczególnie zostało docenione przez komisję oceniającą.
 
To niejedyne sukcesy zespołu w Dąbrowie. Trzy lata temu również na tym festiwalu zespół wyjechał z miasta z pierwszym miejscem. Jednak wówczas był to niewielki festiwal, można powiedzieć kameralny. W tej chwili uczestniczyło w nim siedemdziesiąt zespołów z całej Polski.
 
Plany zespołu na najbliższy czas są bardzo ambitne. Praktycznie co tydzień gdzieś gościmy i występujemy. Następny weekend to koncert w Karwinie, jak nie Czechy to Polska, a jak nie nasz kraj to zagranica. Już przygotowujemy się do dużego festiwalu w Niemczech w lipcu. We wrześniu wyjeżdżamy do francuskiego Cambrai. Tam spędzimy blisko dwa tygodnie. - dodaje szefowa zespołu. Ale po drodze jeszcze festiwale w Kłębowie, Zduńskiej Woli czy Zakrzewie. Oczywiście zespołu nie zabraknie podczas jubileuszowego pięćdziesiątego Tygodnia Kultury Beskidzkiej.
 
Zespół liczy wielu młodych członków, oni w sposób szczególny muszą starać się połączyć próby i wyjazdy ze szkołą. Na szczęście nauczyciele i dyrekcja rozumieją, że dzieciaki tańczą w zespole i nie robią żadnych problemów jeśli chodzi o zwolnieniem z zajęć, czy tez z zakończeniem wcześniej roku szkolnego. - mówi Karolina Małysz. Wyjeżdżając na festiwale w czerwcu, praktycznie już w maju dzieciaki muszą mieć wystawione oceny.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: