Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znów porzucili odpady... tym razem w Cisownicy

We wtorek (03.03.2020) ok. godziny 14:00 służby z powiatu cieszyńskiego znów otrzymały wezwanie do beczek z nieznaną substancją. Tym razem działania podjęto w Cisownicy. Na miejscu pracowali: straż pożarna, policja i przedstawiciele gminy Goleszów. Nie wiadomo, co znajdowało się w beczkach.

Od początku 2020 roku w powiecie cieszyńskim o porzuconych chemikaliach głośno. Wszystko za sprawą kolejnych odkryć. Substancje chemiczne znajdują się w mauzerach lub beczkach. Zwykle pojemniki są szczelne, jednak składowanie odpadów w ten sposób nie spełnia norm. Po kilku tygodniach względnego spokoju (ostatnie chemikalia to zdarzenia z początku lutego w Kaczycach i Cieszynie), pojawiło się kolejne zgłoszenie. Tym razem beczki ujawniono w Cisownicy.

- Na miejscu znajdowało się 13 beczek z nieznaną substancją. Wszystkie były szczelnie zamknięte. Beczki przekazano właścicielowi, dalsze działania podejmować będą m.in. przedstawiciele gminy – wyjaśnił dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-03 22:57:07
tom lem: W czym problem, jeżeli "beczki przekazano właścicielowi" - może beczek nie porzucono tylko skradziono, właścicielowi? ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: