Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znów będzie świetna zabawa!

Już jutro (29 kwietnia) kolejna część walki zespołów okołorockowych o cenne nagrody, a dla publiki kolejna porcja dobrej muzycznej zabawy. Druga część eliminacji konkursu muzycznego Pojedynek Rocka startuje o 20.00 w Klubie Studenckim Panopticum.

Tym razem wysłuchamy De Indigo, Drop Pants, Late Again, Pawilon Nocnych Zwierząt. Oprócz uczty dla ucha z pewnością nie zabraknie też dobrej zabawy pod sceną.

Istniejemy od 2014 roku. Jesteśmy zwierzętami. Jest hałaśliwie, melodyjnie, energicznie i przede wszystkim świeżo. Nasza muzyka jest przygodą, a koncerty odlotem w kosmos. Posłuchajcie i dajcie się porwać!” – mówią o sobie członkowie zespołu Pawilon Nocnych Zwierząt.

Z kolei Pochodzący z Lublina Late Again stawiają na energicznego rock'n'rolla z melodyjnymi wokalami. Na swoim koncie mają już kilka sukcesów, między innymi są zwycięzcami festiwalu Around The Rock 2014 r., finalistami konkursu "Rytmy Młodych" na festiwalu w Jarocinie w 2013 r. Zdobyli również wyróżnienie w konkursie Lublin Rock Night 2013 r. przyznawane przez Mietka Jureckiego. Obecnie kończą materiał na płytę.

Łódzki rockowo/funkowo/alternatywny Drop Pants wśród innych zespołów wyróżnia się tym, że jego muzycy nie potrafią ustać w miejscu i są w stanie rozbujać nawet najbardziej sztywną publiczność. Starają się grać jak najwięcej koncertów, bo to ich żywioł.

Z kolei Kaliski skład De Indigo gra z rozmachem i charyzmą. Alternatywne, Rock`n Rollowe brzmienie i charakterystyczny głos wokalisty pozyskują serca coraz to większej liczby fanów. Zespół powstał w 2007 roku w Kaliszu pod pierwotną nazwą "Dzieci Przemysłowej". W 2008 roku nazwę zmieniono na "De Indigo", odwołując się do koncepcji tak zwanych Dzieci Indygo.

Tyle na jutro. A 14 maja finał. Jak zwykle zagrają najlepsi. Zwycięzcy odbiorą też wywalczone nagrody. Jako ciekawostkę podajemy, że zwycięzca poprzedniej edycji konkursu, zespół DUST (https://www.facebook.com/ZespolDust) po roku czasu od zwycięstwa w Pojedynku Rocka realizuje swoją nagrodę - 20 godzin nagrań w Heavens Sound Marcin Pieklo.
- Aż chciałoby się powiedzieć wreszcie, ale oczywiście ciągle byliśmy z chłopakami w kontakcie i wiedzieliśmy o planach jakie szykują. Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak czekać na rezultat współpracy zespołu oraz Marcina Piekło – cieszy się Mariusz Chromik, główny organizator Pojedynku Rocka dodając, że poprzedni zwycięzcy, Imaginarium Band (https://www.facebook.com/ImaginariumBand) razem z nagraną u Marcina płytą zajęli 6. miejsce Polskiej Płyty Roku 2013 według Antyradia. Oby i ta odniosła sukces!.


(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: