Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów - zamknęli kładkę

Od popołudnia nad naszym regionem przechodzą burze i opady deszczu. Z powodu podwyższenia poziomu Wisły w Skoczowie, władze miasta zdecydowały się zamknąć czasowo kładkę nad rzeką.

Na szczęście nasz region ominęły potężne ulewy, które przechodziły nad centralną Polską. Ale i tak strażacy w związku z opadami mieli już pierwsze interwencje. Wszystkie miały miejsce w Ustroniu. Jak dowiadujemy się w ustrońskim Centrum Kierowania straży pożarnej, strażacy usuwali wodę z zalanego parkingu przy ul. 3 Maja, oczyszczali zatkaną śluzę na Młynówce przy ul. Polnej i udrażniali przepust przy ul. Jelenica. Na szczęście w żandym z tych przypadków nie było strat.

Tymczasem od kilku godzin podnosi się poziom wody w Wiśle w Skoczowie. Jeszcze o godzinie 18.00 wynosił on 152 cm, o 20.00 – 196 cm. Do stanu alarmowego brakuje 4 cm. W związku z gwałtownym przyborem wody, burmistrz Skoczowa zdecydował zamknąć wieczorem kładkę nad Wisłą. Jak mówi nam Mirosław Sitko – poziom wody niespodziewanie się podniósł. Przekroczył on limit, który jest na łacie wodowskazowej, w związku z tym poinformowałem wszystkie służby i kładka została zamknięta. Poziom wody cały czas wzrasta, a nurt jest dość rwący.
Przypomnijmy, kładka której podpory zostały naruszone podczas ubiegłorocznej powodzi, w grudniu została warunkowo przywrócona do użycia. Zobacz materiał Kładka otwarta dla pieszych

Na miejscu jest straż miejska, pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg zamontowali specjalne bariery, aby nikt na kładkę nie wchodził. Jeżeli rano woda opadnie, kładka zostanie przywrócona do użycia – dodaje Sitko.

Stan wody na Piotrówce w Zebrzydowicach nie uległ w ciągu ostatnich godzin zmianom. Poziom Olzy w Istebnej podniósł się w ciągu trzech godzin o 30 cm, w Cieszynie o niespełna 40 cm.


JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-04-28 21:26:53
undecybel: Burmistrzu nic się nie bój, od wyborów jesteśmy przecież świętym miastem, nic nam nie powinno grozić, wszędzie JPII, biedne dzieciaki zaciągnięte na Rynek jako sztuczny tłum, trzech Pasibrzuchów, uśmiechnięta buźka A. Bachy i te żółte sexowne kozaczki pani vice, to moje piękne miasto.
2015-04-28 22:24:26
ciamajda: Zgadzam się z przedmówcą. Jest to żałosne. Nie można ściągnąć pracowników to pustkę ktoś musi wypełnić. Dzieci do wszystkiego. Do zbierania śmieci, do zapełniania rynku na uroczystościach,<br />do składania wieńców po pomnikiem.... Mam tylko nadzieję że kiedy podrosną to upomną się o swoje.
2015-04-28 22:32:30
ciamajda: A na kładkę to jedynie \&quot;semteks\&quot; lub \&quot;c4\&quot;
2015-04-28 23:26:36
Skurn: Prawda o kładce, o sensie oddania jej do użytku, wyszła na jaw wyjątkowo szybko. Okazało się, że wystarczy standardowy wiosenny deszczyk (wiosną ciągle pada, wiec pozdro), by kładka zrobiła się bardziej niebezpieczna niż trzecia szyna w metrze. O tym, że most do niczego się nie nadaje, cały Skoczów wiedział od bardzo dawna, więc ponowne zamknięcie to w zasadzie nihili novi sub sole. Jedyny wyjątkiem stanowi burmistrz Sitko i skupione wokół niego środowisko, którym
2015-04-28 23:43:55
Kolocz: A dlaczego strażacy udrożniają śluzy i czyszczą przepusty? Gdzie są odpowiedzialne za to odpowiednie urzędy? Eh tak tylko pytam...
2015-04-29 00:01:06
Skurn: Prawda o kładce, o sensie oddania jej do użytku, wyszła na jaw wyjątkowo szybko. Okazało się, że wystarczy standardowy wiosenny deszczyk (wiosną ciągle pada, wiec pozdro), by kładka zrobiła się bardziej niebezpieczna niż trzecia szyna w metrze. O tym, że most do niczego się nie nadaje, cały Skoczów wiedział od bardzo dawna, więc ponowne zamknięcie to w zasadzie nihili novi sub sole. Jedyny wyjątkiem stanowi burmistrz Sitko i skupione wokół niego środowisko, które na dzisiejszy deszcz reaguje tak samo, jak astronomowie na meteor nad Czelabińskiem. Szokiem, niedowierzaniem i rozemocjowanym \&quot;o,ku*wa\&quot; instynktownie rzuconym w eter. <br /><br />Co na dziś wiemy o kładce na pewno? Że niewielki w gruncie rzeczy opad całkowicie wyłączą ją z użytku, bo jej podpory mogą się w każdej chwili posypać. Oczywiście wiedziano o tym także w grudniu, ale wtedy czas leciał nieubłaganie, a lokalna społeczność nastawała na spełnienie nieprzemyślanej obietnicy wyborczej. Powołano sie wiec na opinie specfirmy, na autorytet uznanych inżynierów i radośnie uruchomiono cześć kładki, tak żeby pokazać ludziom, że jest jak miało byc. Mało kogo ten półśrodek zadowolił, ale co tam. Zdaniem nowej władzy wszystko było spko.<br /><br />Teraz jednak wszystko się skończyło, a decyzja burmistrza o otwarciu kładki z perspektywy czasu wyglada na absurdanlną. Woda cały czas narusza jej konstrukcję, a odrobina deszcze sieje taki popłoch, ze trzeba aktywizować wszystkie miejskie służby. Idziemy o zakład, ze jej dzisiejszy stan, jest o wiele gorszy od tego z grudnia, kiedy przyklepano decyzje o ponownym otwarciu i uznamy za cud, jesli kładka nie zawali sie do końca czerwca. No chyba, ze wcześniej ja rozbiorą. W końcu zwycięzca przetargu zaproponował niemal kosmiczne warunki i obiecał zaiwaniać w tempie znanym z poprzedniej epoki, kiedy domy stawiano w 10 dni, a stodoły w przerwie miedzy zupą a drugim daniem.<br /><br />A jak stowarzyszenie Musica Sacra zorganizuje jakiś chrześcijańsko- artystyczny regiment roboczy, to już w ogóle zrobią wszystko (wszystko!) zanim Andrew zdąży zagrać całą \&quot;Barkę\&quot; na harmoszcze.<br />
2015-04-29 07:42:33
Malkontent: Skurn napisał: \&quot;Idziemy o zakład, ze jej dzisiejszy stan, jest o wiele gorszy od tego z grudnia\&quot;<br /><br />Przyjmuję zakład. Jeżeli jest tak, jak piszesz, to przy tym tempie destrukcji najpóźniej do końca roku kładka się zawali. Możemy więc przyjąć, że to będzie wyznacznikiem wygranej. Napisz o co chcesz się założyć.
2015-04-29 08:04:08
Skurn: @malkontent: Daj spkój, zdaje się, że 23 kwietnia podpisanonumowę ze zwycięzcą przetargu na realizację zamówienia. Dlatego zakład byłby bez sensu, bo kładkę rozbiorą na długo przed deadlinem, który proponujesz. <br /><br />Aha, na drugi raz nie traktuj wszystkiego aż tak poważnie.
2015-04-29 09:17:53
crank: Podpisana umowa niczego nie gwarantuje. To tylko obietnica, nie pierwsza bez dalszego ciągu.
2015-04-30 14:14:59
mila1: do undecybel: <br />a może popatrzmy na wizytę papieża w Skoczowie jak na wydarzenie historyczne? Gdyby 20 lat temu do naszego miasteczka przyjechał Maradona, George Clooney czy inna znana postać to też z pewnością obchodzilibyśmy kolejne rocznice tego HISTORYCZNEGO wydarzenia. Organizowane byłyby koncerty, wystawy, itp. A co do obecności dzieci na skoczowskim rynku to nie widzę nic niestosownego - skoro patronem szkoły do której chodzą jest Jan Paweł II to naturalną rzeczą jest, że biorą udział w uroczystościach, które ich patrona dotyczą.
2015-05-01 10:24:12
LYRIC 37: co pan to kram i coraz gorzej masakra.......drogi sie sypia na sport nie ma pieniedzy a przerost zatrudnienia w gminie ten sam obiecanki wyborcze byle decyzje masakryczne szok szkoda słów!! byle im sie kasa w portfelu zgadzała
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: