Zniszczoł w "10", Hula na podium!

Za nami pierwszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Z Austrii napłynęły do nas miłe wieści, gdyż w sobotę na podium stanął Stefan Hula, a Aleksander Zniszczoł uplasował się w czołowej "10".

Hula dobrze zaprezentował się już w pierwszej serii, gdyż na półmetku zawodów zajmował drugie miejsce. W "10" mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta Polski, a był nim Paweł Wąsek, który plasował się na 9. pozycji. Nieco słabiej poszło Zniszczołowi. Wiślanin trafił na jedne z najgorszych warunków wietrznych i po pierwszym skoku lokował się na 19. miejscu.

Zniszczoł poprawił się w serii finałowej o trzy metry. Zawodnikowi Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego pozwoliło to przesunąć się aż o 9 pozycji i ostatecznie zamknął czołową "10". Jego kolega z klubu, Wąsek, nie zdołał utrzymać zajmowanej pozycji i spadł na 14. miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął Hula, a ze zwycięstwa radował się Taku Takeuchi. Drugi był Pius Paschke.