Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znęcał się nad rodziną – trafił za kratki

37-latek został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu w Zebrzydowicach po tym, jak wszczął awanturę. Nie było to jego pierwsze tego typu zachowanie.

Dzielnicowy wspólnie z kolegą z patrolu zatrzymał mężczyznę, który znęcał się psychicznie, fizycznie oraz groził członkom rodziny pozbawieniem życia. O zdarzenia z grudnia poinformował dziś rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji, asp. Krzysztof Pawlik - Policjanci z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach- dzielnicowy oraz policjant patrolu interwencyjnego, zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 37-latek wobec swojej rodziny. Obecny na miejscu dzielnicowy ustalił, że dramat w tej rodzinie trwał od dłuższego czasu. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie

Wobec sprawcy przemocy wcześniej stosowane były środki zapobiegawcze, jednak zaraz po ich zakończeniu sprawca wracał do swojego zachowania i agresji wobec rodziny. - Awantury, wyzwiska, obrażanie, przemoc fizyczna... Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić 37-latkowi zarzuty popełnienia przestępstw. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją żoną oraz kierowanie gróźb karalnych wobec najbliższego członka rodziny – informuje Pawlik

Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Awanturnikowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności…

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-05 16:10:23
sierżant_Niemyty_Wycior: ciekawe jakie będą kary za znęcanie się nad narodem - ja proponuję od razu po odpędzeniu wieprzy od koryta tymczasowe przywrócenie kary śmierci
2022-01-05 16:42:37
Marx.: byle zgodnie z prawem i sprawiedliwie
2022-01-05 17:00:39
oxjas1: A jak tam z wynagrodzeniami dla nauczycieli - ponoc same „podwyzki“ wedlug programu zwanego „ Polskim Ladem“ , choc ten balagan pisiorow z ladem nie ma nic wspolnego ! Kiedy minister Handtke w 2000 roku pomylil sie w sprawie wynagrodzen nauczycieli to natychmiast podal sie do dymisji - mowiac, ze czuje sie odpowiedzialny za bledy w obliczeniach i gotow jest poniesc wszelkie konsekwencje. Tylko wtedy prawo bylo prawem !!!!!
2022-01-05 17:12:26
oxjas1: Jeszcze nie tak dawno ox.pl tak strasznie reklamowal na swojej stronie „ Polski Lad“ - ile to gminy i ludzie dostana pieniedzy. A teraz cicho sza, bo okazalo sie, ze to kolejny napisany na kolanie, pod oslona nocy bubel. Tak to jest, gdy dyletanci lekcewaza prawa ekonomii ! To jest znecanie sie nad intelektem Polakow gorszego sortu, bo ten „lepszy“ wystawia dvpe do bicia. Widocznie jest z tego zadowolony ?!
2022-01-05 19:10:28
krzysztof  mm: czy Andrzej Duda jest debilem? - taką kwestię rozpatruje sąd okręgowy w Warszawie, ogłoszenie wyniku w poniedziałek
2022-01-05 19:11:38
krzysztof  mm: tymczasem Jakub Żulczyk, który taką opinię swego czasu opublikował, wygłosił dziś przed tym sądem mowę końcową, warto przeczytać:
2022-01-05 19:11:57
krzysztof  mm: Wysoki Sądzie, nie przyznaję się do winy, którą jest znieważenie urzędu prezydenta RP, natomiast sprawa, w której jestem oskarżony, ma parę wymiarów, o których warto dzisiaj wspomnieć. Duża część opinii publicznej uznaje dzisiejszą rozprawę za sąd nad intelektem prezydenta Dudy, oraz jego samodzielnością sprawowania władzy. Chciałbym w tym momencie odciąć się od tego typu opinii i deliberacji. Nie jest tajemnicą mój, bardzo delikatnie mówiąc, krytyczny stosunek do obecnej władzy w Polsce, natomiast rzeczywiste niebezpieczeństwa, które niesie ze sobą precedens mojego oskarżenia, wykraczają daleko poza osobę Andrzeja Dudy. Dla tej sprawy nie ma znaczenia, czy prezydent Duda jest mądry bardziej, lub mądry mniej.
2022-01-05 19:12:21
krzysztof  mm: Znaczenie ma możliwość krytyki władzy, wyrażenia sprzeciwu. Co mamy zrobić, jeśli władza łamie nasze moralne standardy, jeśli przestaje się posługiwać kategorami zdrowego rozsądku, tak jak to ma miejsce w przypadku relacji polsko-amerykańskich na przestrzeni ostatniego roku? Jakie mamy możliwości działania, gdy władza zachowuje się źle, głupio, gdy władza kłamie? Czy władza może nas pouczać w jaki sposób ją krytykować? Z tego co widzę, sympatycy prezydenta Dudy, odnosząc się do mojej sprawy, krytykują mnie głównie z pozycji "dobrego wychowania". "Nie wypada", "nie można", "to poniżej wszelkich standardów", mówią popierający Dudą wyborcy, a nawet sam prezydent zapytany o moją osobę podczas jednego z wywiadów. Może nie wypada, może to poniżej standardów. Co jednak, kiedy sama idea "dobrego wychowania", "szacunku" staje się narzędziem do kneblowania opinii? I czy szeroko pojęte dobre maniery powinny być przedmiotem postępowania karnego?
2022-01-05 19:12:34
krzysztof  mm: Jestem przekonany, że w Polsce władza gra przeciwko obywatelom znaczonymi kartami. Posłowie, ministrowie, dziennikarze sympatyzujących i dotowanych przez władzę mediów mogą mówić wszystko. Mają za sobą immunitety, ochronę, pieniądze spółek skarbu państwa. Mogą mówić o tym, że tam stało ZOMO, o lemingach i o moherowych beretach, mogą mówić, że osoby LGBT to nie ludzie, tak jak prezydent Duda, poseł Terlecki może nazwać kretynką kobietę, która grzecznie zadała mu pytanie w miejscu publicznym. Mogą mówić to wszystko, a za słowami idą czyny, wymierzone w obywateli, w konkretne grupy zawodowe, w konkretne osoby. Mogą kreować nową, postawioną na głowie rzeczywistość, w której nawet podstawowe akty prawne, na których uformowany jest ustrój państwa, nie mają żadnego znaczenia.
2022-01-05 19:12:48
krzysztof  mm: Co może zrobić obywatel? Niewiele. Może iść na demonstrację, na której dostanie po oczach gazem, zostanie zawleczony do radiowozu, będzie otoczony przez godziny szpalerem policjantów, a policja w trybie pilnym wyśle oskarżenie do prokuratury. Może zostać zdyscyplinowany. Może na przykład zostać usunięty z pracy, jeśli pracuje w instytucji publicznej. Może stanąć przed sądem po prostu za to, co napisał w mediach społecznościowych.
2022-01-05 19:13:05
krzysztof  mm: Być może władzy na rękę jest demokracja pozorancka, demokracja która ogranicza się do wrzucenia głosu do urny raz na cztery bądź pięć lat, podczas których bierny, zadowolony obywatel jest manipulowany za pomocą telewizji i mediów społecznościowych na to, aby oddać ten głos, który władzy jest potrzebny, gdy przyjdzie na to czas.
2022-01-05 19:13:38
krzysztof  mm: Muszę tutaj podkreślić, że żadnym wypadku nie czuję się dysydentem, ofiarą systemu, osobą prześladowaną - byłoby to bardzo obraźliwe w stosunku do ludzi rzeczywiście prześladowanych przez władze swoich krajów, chociażby za naszą wschodnią granicą. Moją sprawę traktuję bardziej jako kłopot, trochę śmieszny, trochę straszny, ale na pewno istotny. Wierzę, że ta sprawa jest pewnym papierkiem lakmusowym, jednym z wielu drobnych testów, podczas którego sprawdzamy nasze możliwości obywatelskiego oporu. Stojąc przed sądem za słowa, które napisałem na Facebooku czuję się jak poddany, jak petent, jak członek ciemnego ludu, który władzę ma jedynie wielbić, bo do tego władza jest, aby być wielbioną. Nie, w demokratycznym społeczeństwie, którym zaczęliśmy się stawać jakiś czas temu, i którym wciąż się stajemy, to władza jest dla nas. Ma nas reprezentować i nam pomagać. A my mamy prawo - a nawet powinniśmy - reagować, gdy ta władza działa przeciwko naszym (i również swoim) interesom. Nawet kosztem bon-tonu, savoir vivru, ładnej polszczyzny i dobrego wychowania.
2022-01-05 19:13:49
krzysztof  mm: Dziękuję.
2022-01-05 19:16:42
krzysztof  mm: p.s. [za WP] : debilizm, upośledzenie umysłowe lekkie – poziom intelektualny osób dorosłych charakterystyczny dla 12 roku życia. Osoby takie są samodzielne i zaradne społecznie, nie powinny jednak wykonywać zawodów wymagających podejmowania decyzji, ponieważ nie osiągnęły etapu myślenia abstrakcyjnego w rozwoju poznawczym. Życie rodzinne przebiega bez trudności. W socjalizacji mogą nabywać zaburzeń osobowościowych, ze względu na atmosferę otoczenia i stosunek innych.
2022-01-05 19:20:47
krzysztof  mm: p.s.2: J. Żulczyk swoją opinię o A. Dudzie opublikował po tym, jak AD wobec całego świata zademonstrował, że nie rozumie kto został prezydentem USA w ostatnich wyborach - wersja druga mówi, że AD próbował zlekceważyć i obrazić prezydenta Bidena
2022-01-05 20:06:50
oxjas1: Dziwne to, ze wladza musi odwolywac sie do sadow, aby ratowac swoj autorytet ! A tak na marginesie - jak mozna zniewazyc, mowiac prawde !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: