Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znęcał się nad partnerką i jej groził

Cieszyńscy policjanci zatrzymali w miniony piątek (07.09.2023) 45-latka, który znęcał się nad partnerką.

W piątek 7 września cieszyńscy dzielnicowi zatrzymali 45-letniego mieszkańca Cieszyna, który znęcał się nad swoją partnerką.

- Według ich ustaleń 46-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których znęcał się nad nią psychicznie - wyzywał ją słowami wulgarnymi i groził jej pozbawieniem życia. Ze strony agresora dochodziło również do przemocy fizycznej. Tym razem nietrzeźwy 45-latek będąc pod silnym wpływem alkoholu groził pokrzywdzonej nożem. W związku ze swoim zachowaniem z tym, a także stanem nietrzeźwości (miał w wydychanym powietrzu ponad 3,5 promila alkoholu) agresor natychmiast trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych – relacjonuje oficer prasowy cieszyńskiej KPP, podkom. Krzysztof Pawilk.

Na tym jednak się nie skończyła się „przygoda” nietrzeźwego awanturnika z organami ścigania:

- W związku z podejrzeniem stosowania przemocy domowej interweniujący policjanci sporządzili również Niebieską Kartę. Następnie śledczy zebrali dowody świadczące o tym, że 45 – latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną. Zebrane w sprawie materiały niezwłocznie zostały przekazane w ręce prokuratora. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Cieszynie, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawił podejrzanemu zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad kobietą. Ponadto, mając na względzie ochronę osoby pokrzywdzonej, wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Cieszynie przychylił się do wniosku i jego decyzją mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – dodaje Pawlik.

Za przestępstwo znęcania się grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Cieszyńscy policjanci apelują o zgłaszanie zarówno przez ofiary, jak i świadków, przypadków znęcania się:

- Pamiętajmy! Aby skutecznie przeciwstawić się agresji, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą przemocy może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii – zauważa oficer prasowy.

 

 

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-11 20:43:00
oxjas1: To tak jak gwiazda TVP rezimowej i szef TAI M. A. Geba pelna frazesow i falszywej moralnosci a w przeszlosci znecal sie nad kochanka oraz wyzywal wulgarnie - „Błagałam, żeby przestał"… Na razie ma urlop, jak sprawa przycichnie wroci do TVP rezimowej, bo takich tam potrzebuja.
2023-09-12 08:51:06
hanbes: W TVPiS zwolniło się miejsce po Adamczyku, chyba gościu już złożył podanie do Działu Informacyjnego..?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: