Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znamy zwycięzców XV Powiatowego Konkursu Informatycznego

328 uczniów z dwóch powiatów - cieszyńskiego i pszczyńskiego - wzięło udział w eliminacjach szkolnych w tegorocznej edycji XV Powiatowego Konkursu Informatycznego. Do finału zakwalifikowało się 10 osób.

14 czerwca w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Cieszyna odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie XV Powiatowego Konkursu Informatycznego. Organizatorem, którego jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie, Pani Anna Wysocka, nauczycielka i doradca metodyczny informatyki oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Publisher-Innowacje” w Cieszynie.

Konkurs od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród uczniów klas gimnazjalnych, a obecnie ostatnich klas szkół podstawowych. W tegorocznej edycji w eliminacjach szkolnych wzięło udział 328 uczniów dwóch powiatów: cieszyńskiego i pszczyńskiego. Do finału dotarło 10. Uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu programowania, znajomości zaawansowanych funkcji arkusza kalkulacyjnego oraz języka programowania stron internetowych. Nie ważne, które miejsce zdobyliście.  Jesteście w 10 najlepszych. Łącznie startowało 328 uczniów. To, że jesteście tutaj to Wasz wielki sukces. (…) Uczniowie musieli wykazać się ogólną wiedzą informatyczną, ale patrząc na informatykę, to tak naprawdę jest to najszersza dziedzina nauki jaką znamy, która na dodatek najszybciej się rozwija. Nie ma drugiej takiej. Jesteśmy z Was dumni... – mówiła Anna Wysocka.

Zwycięzcami XV PKI zostali: Krzysztof Krysiński z SP nr 8 w Skoczowie, Daniel Heczko z SP 1 w Wiśle oraz Jakub Cholewka z SP6 w Cieszynie. Na kolejnych miejscach uplasowali się Dawid Małachowski SP Pogwizdów, Piotr Lorek SP 1 Cieszyn, Pawel Orlik SP 1 Pawłowice, Jerzy Młynarczyk SP 6 Cieszyn, Mateusz Gumola SP 2 Wisła-Malinka, Jan Szczypka SP Mnich oraz Olaf Szlęk SP 3 Cieszyn. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: