Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znamy numery list partyjnych

Dziś (13.09) Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list, pod jakimi zostaną przyporządkowane poszczególne komitety wyborcze.

W pierwszej kolejności PKW losowała numery dla komitetów, które zarejestrowały kandydatów na posłów we wszystkich okręgach wyborczych. Wyniki prezentują się następująco:

Lista nr 1 - KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Lista nr 2 - KW Prawo i Sprawiedliwość
Lista nr 3 - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
Lista nr 4 - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
Lista nr 5 - KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

Pozostałe ugrupowania (takie, które nie zarejestrowały kandydatów we wszystkich okręgach), otrzymały dalsze numery:

Lista nr 6 - KW Prawica
Lista nr 7 - KW Akcja Zawiedzionych Emerytów i Rencistów
Lista nr 8 - KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy
Lista nr 9 - KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-13 16:41:24
donekT: Oby osoby z TOTALITARNYMI skłonnościami, zwłaszcza podszyci rzekomo "nowoczesną", propagowaną przez poniektóre ośrodki zewnętrzne fałszywą ideologią, nie znajdowali swego miejsca na prezentowanych listach, a tym bardziej w gremiach decyzyjnych. Polska potrzebuje demokracji i jasnych reguł, nie EMOCJI i PRYWATY.
2019-09-13 20:43:57
krzysztof.nn: "Arkadiusza Sz. - byłego polityka PiS i doradcę wojewody opolskiego - czeka sprawa w sądzie. Od 1997 roku za naruszenie prawa o ruchu drogowym Arkadiusza Sz. zatrzymywano 36 razy. Prokuratorzy mają też dowody, że Sz. prowadził samochód także po tym, jak zabrano mu prawo jazdy. Ujawniano to podczas kontroli drogowych w 2007, 2009, 2011, 2015 i 2019 roku. Czyli przez ostatnie 12 lat. Prokurator, który wnioskował o umorzenie sprawy, doskonale to wiedział - mimo tego w sądzie podkreślał, że "oskarżony nie był nigdy osobą karaną". Sąd nie zgodził się na umorzenie." - dobre, co nie?
2019-09-13 21:53:14
jasper: Szary posel zwany prezesem juz w swojej pracy doktorskiej wskazywal, ze prawa jednostki sa niczym wobec woli partii. Przykro patrzec jak Polska stacza sie, pokazujac, ze demokracja jest do niczego potrzebna. Wystarcza do szczescia flaszka, disco polo, lapowka, lenistwo, zawisc, lajdactwa, nienawisc do wszystkiego co inne. Zadnych ambicji, zadnej solidarnosci, zadnej checi wspolpracy z innymi demokratycznymi narodami, bo my sa lepsze, bo katolickie. Zal patrzec, jak pisbolszewia wykorzystuje najpodlejsze instynkty do swojej polityki, kradnac ( bo im sie nalezy), lzac, lamiac podstawe zasady demokracji na prawo i lewo. Obecny rzad PiS przyzwyczail Polakow do „pracy“ na lapu capu, po nocach, glosowania na dwie rece, prowizorki, niedorobek w ustawach a pozniej smrod i wstyd na caly swiat. Widac obecny rzad odzwierciedla swoich wyborcow.
2019-09-14 06:26:14
donekT: Tymczasem gdzie się podziało .mm? Dla informacji niektórych, Sądy Powszechne w Polsce rocznie niekiedy rozpatrują nawet 14 milionów spraw…
2019-09-14 06:28:24
donekT: cytat” wskazywal, ze prawa jednostki sa niczym wobec woli partii.” koniec cytatu… To wskazywał ów szary poseł, czy raczej bezpośrednio nawiązał do myśli MARKSA i jego pogrobowców ??? Pańszczyźniany MELS się kłania… Tymczasem, kto obecnie, całkiem dobrowolnie i ideowo propaguje MARKSA, MARKSIZM i myśli jego ideowych następców??? np. Eric Hobsbawm??? // https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/jak-zmienic-swiat-eric-hobsbawm-159 //, czy // https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/przesniona-rewolucja-andrzej-leder-210 //, Zastanawia mnie: Czy ów Szary poseł zwany prezesem ma coś wspólnego z Krytyką Polityczną???
2019-09-14 08:51:40
jasper: PiS ma wyjatkowy talent do aktywowania intelektualnych miernot.
2019-09-14 09:05:11
jasper: Afera hejterska odslonila mechanizmy obecnej wladzy. Niszcza wszystkich, ktorzy stana jej na drodze. Czy sady pracuja sprawniej i szybciej - NIE ! Jak widac szary posel czyli prezes Kaczynski( bo to on trojca w jednym rzadzi Polska nie ponoszac zadnej odpowiedzialnosci) zrezygnowal z reformowania panstwa worwadzajac zmiany systemowe. Dlatego nie ma zmian systemowych w sluzbie zdrowia, w reformie edukacji, ktora zostala przeorowadzona w pospiechu, a wszystkie koszty przerzucono na samorzady. Notabene - milion mieszkan, milion samochodow elektrycznych okazaly sie fiaskiem. Nie ma Narodowego Instytutu Onkologicznego, widac rzad uznaje zasade - modlitwa a nie lekarze, postep, wspolczesne metody leczenia maja pomoc chorym.
2019-09-14 12:58:38
kowboj: ...wyjatkowy talent do aktywowania...>>> Niszcza wszystkich, ktorzy stana na drodze...Czy sady pracuja sprawniej i szybciej - NIE !... <<< faktycznie jablek jest mniej... we Francji też.
2019-09-14 13:05:39
kowboj: ...Nieszczęścia chodzą parami... Jak widac szary posel czyli prezes... uaktywnił...
2019-09-14 13:27:16
Wiederholec: A ja z wielką radością zagłosuję na pana Ryszarda Macurę.
2019-09-14 14:23:55
jasper: - [ ] html - [ ] "Nie wiedziałem, że są urządzenia pokazujące, jak człowiek wygląda w środku". Towarzysz posel Kaczynski zdumiony postepem :-) Nie dziwi mnie, ze 40% nie czytatych, nie kumatych „porwal“ ktos, kto jest oderwany od rzeczywistosci. Istny Matrix.
2019-09-14 15:53:50
donekT: Przeglądając sylwetki kandydatów KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, faktycznie wpisują się w prezentowaną przez niektórych w komentarzach pod tym wątkiem charakterystykę. Jak widać, jak to zostało ujęte… cytat „Jak widac szary posel czyli prezes Kaczynski (…) ma wyjatkowy talent do aktywowania „ koniec cytatu, KOGO???
2019-09-14 15:58:24
donekT: Oto jeden z przykładów: KLAUDIA JACHIRA // https://www.youtube.com/watch?v=uVOFGXu7wwg // i // https://www.youtube.com/watch?v=mopPC8m9vro // i // https://www.youtube.com/watch?v=n10xQdLHTCM // - Faktycznie, nie wyglądy, aby należała do osób wiele czytających, natomiast konkretną postacią ewidentnie jest zainspirowana, co widać na nagraniach. Pytanie, KIM?
2019-09-14 16:00:12
donekT: PS PiSowi można wiele zarzucić, jednak zastanawia mnie, co wielu spośród kandydatów KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, ZROBIŁOBY BEZ TEGO nazywanego przez niektórych szarego posła zwanego prezesem? Skąd czerpaliby inspiracje? Przecież nic PONAD TO, CO ZAPREZENTOWANE, nie mają do powiedzenia…
2019-09-14 16:03:36
donekT: Nie można zbudować wolnego ustroju, bazując na ignorancji i uprzedzeniach oraz zaciekłej NIENAWIŚCI – François Guizot.
2019-09-16 05:13:05
krzysztof.nn: niewiarygodne?... a jednak: otóż są w PiS tacy kandydacina posłów i senatorów, którzy wydrukowali sobie plakaty wyborcze według wzoru z c e n t r a l i - a w instrukcji dla przykładu wpisano listę numer 2, więc te o r ł y kazały wydrukować swe plakaty także z numerem 2 - że trudno w to uwierzyć?... proszę państwa, ekipa PIS jest pod tym kątem s p e c j a l n i e dobierana - żeby nie myśleć, nie zastanawiać się, za to dokładnie powtarzać przekazy dnia i podnosić w sejmie rękę na rozkaz [nie zdziwiłbym się, gdyby i lokalna gwiazdka z PiS, towarzysz Kopeć, miała przygotowane od dawna reklamy z tym samym numerem - on idealnie pasuje do profilu bezwolnej i bezpłciowej PiS-owskiej marionetki]
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: