Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znalazł 20 tys. w kałuży

14-latek wracający ze szkoły zauważył w kałuży koło przystanku w Jasienicy na ul. Cieszyńskiej portfel z około 20 tys. złotych, kartami bankomatowymi i dokumentami. Pieniądze zwrócił właścicielowi.

Pracujący w Polsce Ukrainiec musiał przeżyć szok, kiedy  spostrzegł brak portfela, w którym miał odłożone dzięki 1,5 rocznej pracy w Polsce oszczędności. Dzięki uczciwości 14-latka Ukrainiec odzyskał jednak ciężkozarobione pieniądze: - Chłopak odnalazł portfel w drodze do szkoły. Zauważył go w kałuży na przystanku autobusowym w Jasienicy przy ul. Cieszyńskiej. W portfelu była duża ilość gotówki i dokumenty. O odnalezieniu portfela natychmiast powiadomił swoich rodziców, którzy po przejrzeniu znajdujących się tam zapisków ustalili właściciela - opisuje zdarzenie Oficer Prasowy KMP w Bielsku-Białej, nadkom. Elwira Jurasz.

Portfel wraz z zawartością powrócił do właściciela w obecności mundurowych z Komisariatu Policji w Jasienicy: - Jak się okazało, należy do obywatela Ukrainy, który jest pracownikiem budowlanym. Od 1,5 roku pracuje fizycznie przy remontach dachów, odkładając każdy zapracowany grosz dla swojej rodziny, która pozostała na Ukrainie. Właściciel portfela wdzięczny młodemu człowiekowi za odzyskanie pieniędzy, nie potrafił ukryć wzruszenia i podziwu dla jego postawy - dodaje nadkom. Jurasz.


(red./KMP Bielsko-Biała)

źródło: OX.PL/KMP Bielsko-Biała
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: